Vinaora Nivo Slider

Ale babka – sztuka dekorowania bab wielkanocnych

4 kwietnia 2017 roku w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach po  raz drugi odbył się Międzyinternatowy Konkurs Kulinarny. W tym roku – pod hasłem ,,Ale  babka – sztuka dekorowania bab wielkanocnych”.

Nasz internat reprezentowały Edyta Serwata i Magdalena Banok – ich misternie namalowane lukrem kurczątko, bazie oraz wiosenne kwiaty spodobały się jury oraz publiczności i  zostały nagrodzone wyróżnieniem.

Po zakończeniu konkursu uczestnicy wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie kukiełkowe, przygotowane przez wychowanków Bursy nr 2, pt.  „Zajączek Zawiniątko” oraz skosztowali przygotowanego poczęstunku.

Niezależnie od werdyktu jury uważamy, że nasze babki i ich baba były najpiękniejsze i najsłodsze.

Chryja w Internacie ZSE – VIII Internatowy Konkurs Ortograficzny

W dniu 14 marca 2017 roku w naszym Internacie już po raz ósmy najodważniejsi z   odważnych zmierzyli się z ortograficznym wyzwaniem. Chryja, hardo, sczerwienieć – oraz inne, trudne i podstępne słowa sprawiły trudność ale „do odważnych świat należy” … świat ortografii i interpunkcji również J Nagrody były słodkie – na osłodę czyhających niebezpieczeństw.

Poziom był wyrównany i dlatego przyznano 3 drugie miejsca (Kasia Adamczyk, Mirka Zarębska, Wojtek Wiekiera) i 2 wyróżnienia (Weronika Błońska, Daniel Wzorek).

Bohaterowie wieczoru, chełpiący się zwycięstwem, na oczach zsiniałych z zazdrości koleżanek i kolegów, podżerali czekoladowe nagrody i z wyższością uśmiechali się do tchórzliwszej części Internatu.

Grupa Ratownictwa PCK w Internacie 2017

W dniu 14 marca 2017 roku w naszym Internacie odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktorami byli członkowie Grupy Ratownictwa PCK, którzy poza fachowymi wskazówkami udzielanymi zainteresowanym udostępnili specjalistyczny sprzęt, na którym mogliśmy doskonalić swoje umiejętności.

Jesteśmy dumni, że dwóch z czworga ratowników to absolwenci Zespołu Szkół Elektrycznych

III miejsce ZSE w Międzyinternatowym Talent Show 2017

Dnia 9 marca 2017 roku wychowanki Internatu ZSE reprezentowały naszą placówkę w I Międzyinternatowym talent Show.

Organizatorem tego konkursu był Internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach. Celem imprezy było popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności młodzieży, promowanie młodych talentów, zacieśnianie współpracy między internatami a przede wszystkim dobra zabawa.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i odbył się w miłej atmosferze. Przedstawiciele kieleckich internatów (do których adresowany był ten przegląd) wykazali się oryginalnością i dużym talentem. Mimo iż konkurencja była bardzo silna naszym reprezentantkom Justynie Kani i Marlenie Kudłacz przypadło III miejsce na podium. Dziewczęta akompaniując sobie na gitarach brawurowo wykonały utwory: Ain’t No Mountain High Enough – Marvina Gaye & Tammi Terrell oraz Let Her Go – Passenger

Gratulujemy naszym dziewczętom!!!

Dzień Kobiet w Internacie 2017

Jest taka data, dzięki której niemożliwe staje się możliwe. W naszym Internacie taką datą nieodmiennie jest 8 marca J

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć Roberta Janowskiego (w tej roli wystąpił pan Krzysztof Dobrowolski), który z właściwym sobie wdziękiem poprowadził program „Jaka to melodia”. Konkurencja rozgrywała się pomiędzy pięcioma uczestniczkami, które miały za zadanie odgadnąć tytuł i wykonawcę prezentowanego utworu muzycznego bądź teledysku.

Konkurs przeplatany był wykonanymi na żywo piosenkami zespołów M.I.G. (Kuba Oleszek i Patryk Badurak), Akcent (Kuba Oleszek, Patryk Badurak i pan Krzysztof Dobrowolski), Kamila Bednarka (Kuba Oleszek), Bruno Marsa (Patryk Badurak), Grupy Pod Budą (pan Krzysztof Dobrowolski).

Teleturniej wygrała Justyna, która podobnie jak wszystkie uczestniczki zabawy, nagrodzona została słodkim upominkiem.

Finał zaskoczył wszystkich. Na zakończenie pięciu chłopców (Kuba Oleszek, Patryk Badurak, Daniel Wzorek, Wiktor Pożoga i Bartosz Zacharski) zatańczyło i zaśpiewało utwór Dalibomba wzbudzając niekłamany zachwyt żeńskiej publiczności.

Po tym brawurowym wykonaniu prowadzący zaprosił wszystkie panie do wspólnego śpiewania karaoke.