• DJ-Slider_Internat

Wychowankowie z naszego Internatu wzięli udział w eliminacjach w ramach XXI edycji festiwalu 'Scena dla ciebie". Na deskach Domu Kultury "Zameczek" zaśpiewały: Magdalena Bogdan, Natalia Warzyńska i Katarzyna Staniszewska, z zespołem "BOOGIE Band" zagrał Jakub Kwiecień. Spośród ponad 200 uczestników wybrano najlepszych muzyków. Należeli do nich : Magdalena Bogdan i Jakub Kwiecień. 

8 MARCA męska część internatu specjalnie dla wszystkich kobiet i dziewcząt ,zaprezentowała szeroki wachlarz swoich umiejętności- śpiew, taniec, grę na instrumentach. 

W  internacie hucznie obchodziliśmy tegoroczne Walentynki. Trwały one dwa dni. W środę rozpoczęliśmy dyskoteką, pocztą walentynkową i słodkimi upominkami dla wszystkich mieszkańców. Następnego  dnia odbyły się warsztaty cukiernicze, będące tradycją placówki. 

19 grudnia odbył się uroczysty Wieczór Kolęd przygotowany przez uzdolniona muzycznie młodzież z internatu. Wśród kolęd i pastorałek ,mogliśmy posłuchać także utworów instrumentalnych- na klarnet, tubę i trąbki. Po wysłuchaniu nastrojowych utworów, cała społeczność internatu wraz z wychowawcami zasiadła do wigilijnej kolacji. 

W ramach koła  sportowego od września do grudnia w internacie odbywały się co poniedzałek zajęcia fitness prowadzone przez instruktorkę fitness , trenerkę personalną. 

Obecnie w każdą środę odbywają się cykliczne wyjścia na salę  gimnastyczną  naszej szkoły, gdzie rozgrywane są mecze w piłkę siatkową.

 

Na przełomie listopada i grudnia odbywał się w naszym internacie Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Internatu, spośród ponad 30 uczestników obu płci, wyłoniono zwycięzce , którym okazał się już drugi raz Michał Brzeziński, drugie miejsce zajął Michał Pytowski, a trzecie Dominik Rusiecki. Nagrodzeni otrzymali puchary i medale.

29 listopada w świetlicy internatu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z panią Renatą Klepko na temat przeszczepów szpiku kostnego oraz prezesem Kielceckiego Regionalnego Oddziału PCK -panem Robertem Wiśniewskim dotyczące honorowego krwiodawstwa . Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dodatkową atrakcją był pokaz odznaczeń za honorowe oddawanie krwi.

Dodatkowe informacje