• DJ-Slider_Internat

W dniach 16,17,18 października 2017 roku wolontariusze PCK z naszego Internatu zbierali datki na rzecz akcji charytatywnej pod hasłem „Kampania walki z głodem”.

Bardzo licznie się zorganizowaliśmy i jak zawsze stanęliśmy na wysokości zadania. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom najuboższym.

W dniu 25.10.2017r. w Bursie Szkolnej Nr 2 w Kielcach odbył się II Międzyinternatowy Konkurs Wiedzy o Kielcach.

Edyta Serwata i Magdalena Banok – wychowanki naszego Internatu  wzięły w  nim udział. Byliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Dyrekcję, wychowawców i mieszkańców bursy. Przynieśliśmy też wspaniałe nagrody.

W dniu 14 września nasz Internat ZSE odwiedzili Marek Gałat i Anna Pożoga, koordynatorzy corocznej akcji „Szlachetna Paczka”. W swoim krótkim wystąpieniu starali się zachęcić mieszkańców placówki do wzięcia czynnego udziału w organizowanej akcji oraz innych akcjach pomocowych dla innych.

„Szlachetna Paczka ” łączy tych, którzy mają otwarte serce i chcą mądrze pomagać.

Wiosną 2017 roku odbyła się na naszych obiektach druga edycja zawodów sportowych INTERIADA. W imprezie wzięły udział wszystkie kieleckie internaty i bursy. Zawodnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach: tenisie stołowym, piłce siatkowej i piłce nożnej. W tym roku pierwsze miejsce (wygrywając wszystkie konkurencje) zajął Internat ZSE HURRA, drugie miejsce Internat ZSP Nr 1 a trzecie miejsce ex aequo Bursa nr 1 i  Internat ZPSP.

11 kwietnia z żalem rozstawaliśmy się z naszymi maturzystami. Kto jeśli nie oni – wie o internacie najwięcej? Tę śmiałą tezę postanowili udowodnić ich młodsi koledzy, poddając „starych wyjadaczy” wymyślnym konkursom pod znamiennym hasłem „Kocham Cię INTERNACIE”.

Maturzyści rywalizowali w konkurencjach sprawdzających wiedzę na temat życia w Internacie ZSE i jednocześnie nawiązujących do egzaminu maturalnego: rachunek  prawdopodobieństwa, lektura  ogwiazdkowana, ustna matura bez słów, analiza obrazków, ostatni dzwonek. Rywalizacja mimo, że zacięta dostarczyła dużo zabawy i śmiechu. Cała impreza była sposobnością do miłych a nawet sentymentalnych wspomnień z lat spędzonych w Internacie.

         Oczywiście nie mogło zabraknąć części oficjalnej, w której po okolicznościowych przemówieniach – pani kierownik i opiekun Internatowego Koła Wolontariatu wręczyli najbardziej aktywnym wychowankom dyplomy i drobne upominki.

         Mamy nadzieję, że te wspólnie spędzone lata wszyscy będą mile wspominać jeszcze przez długi długi czas.

4 kwietnia 2017 roku w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Kielcach po  raz drugi odbył się Międzyinternatowy Konkurs Kulinarny. W tym roku – pod hasłem ,,Ale  babka – sztuka dekorowania bab wielkanocnych”.

Nasz internat reprezentowały Edyta Serwata i Magdalena Banok – ich misternie namalowane lukrem kurczątko, bazie oraz wiosenne kwiaty spodobały się jury oraz publiczności i  zostały nagrodzone wyróżnieniem.

Po zakończeniu konkursu uczestnicy wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie kukiełkowe, przygotowane przez wychowanków Bursy nr 2, pt.  „Zajączek Zawiniątko” oraz skosztowali przygotowanego poczęstunku.

Niezależnie od werdyktu jury uważamy, że nasze babki i ich baba były najpiękniejsze i najsłodsze.

W dniu 14 marca 2017 roku w naszym Internacie już po raz ósmy najodważniejsi z   odważnych zmierzyli się z ortograficznym wyzwaniem. Chryja, hardo, sczerwienieć – oraz inne, trudne i podstępne słowa sprawiły trudność ale „do odważnych świat należy” … świat ortografii i interpunkcji również J Nagrody były słodkie – na osłodę czyhających niebezpieczeństw.

Poziom był wyrównany i dlatego przyznano 3 drugie miejsca (Kasia Adamczyk, Mirka Zarębska, Wojtek Wiekiera) i 2 wyróżnienia (Weronika Błońska, Daniel Wzorek).

Bohaterowie wieczoru, chełpiący się zwycięstwem, na oczach zsiniałych z zazdrości koleżanek i kolegów, podżerali czekoladowe nagrody i z wyższością uśmiechali się do tchórzliwszej części Internatu.

Dodatkowe informacje