• DJ-Slider_Internat

W ramach koła  sportowego od września do grudnia w internacie odbywały się co poniedzałek zajęcia fitness prowadzone przez instruktorkę fitness , trenerkę personalną.

Obecnie w każdą środę odbywają się cykliczne wyjścia na salę  gimnastyczną  naszej szkoły, gdzie rozgrywane są mecze w piłkę siatkową.

Na przełomie listopada i grudnia odbywał się w naszym internacie Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Internatu, spośród ponad 30 uczestników obu płci, wyłoniono zwycięzce , którym okazał się już drugi raz Michał Brzeziński, drugie miejsce zajął Michał Pytowski, a trzecie Dominik Rusiecki. Nagrodzeni otrzymali puchary i medale.

29 listopada w świetlicy internatu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z panią Renatą Klepko na temat przeszczepów szpiku kostnego oraz prezesem Kielceckiego Regionalnego Oddziału PCK -panem Robertem Wiśniewskim dotyczące honorowego krwiodawstwa . Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dodatkową atrakcją był pokaz odznaczeń za honorowe oddawanie krwi.

W dniu 18 października 2018 r. przeprowadzono wybory na Przewodniczącą/Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Internatu. Glosowanie było tajne i odbywało się pod nadzorem Komisji Wyborczej i opiekunów MRI. Wyniki Głosowania:

1. Daniel Wzorek- 74 głosy
  2. Paweł Piotrowski- 37 głosów
  3. Paulina Ziółkowska – 13 głosów
  4. Natalia Warzyńska- 12 głosów

„Otrzęsiny”23 października to dzień, na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Tego dnia wszystko stało się jasne- dowiedzieliśmy się jakie talenty posiadają uczniowie klas pierwszych. Zaskoczyli i oczarowali wszystkich swoimi umiejętnościami. Stali się pełnoprawnymi mieszkańcami składając przysięgę, że będą godnie reprezentowali placówkę. Jesteśmy z nich dumni i cieszymy się, że są z nami!

W dniu 13 listopada młodzież uczciła 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości inscenizacją pt.” Internat Śpiewa dla Niepodległej”.

Nauczyciel na medal- takie motto towarzyszyło tegorocznym obchodom Dnia Edukacji Narodowej.

12 października młodzież podziękowała pedagogom za ich pracę, składając na ręce pani kierownik bukiet pięknych kwiatów. Wszystkich pedagogów poczęstowano tortem z przesłaniem aby słodycz zrekompensowała trudy codziennej pracy.