• Patriotyczny_Slider

Dn. 12 sierpnia 2014r. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Wolności w Kielcach. Wydarzenie to odbyło się w setną rocznicę wkroczenia do miasta Pierwszej Kompanii Kadrowej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych, m.in.: Wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Bp Kazimierz Ryczan, Podsekretarz Stanu w MON Beata Oczkowicz, Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski, wdowa po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Karolina Kaczorowska, wnuk Marszałka Krzysztof Jaraczewski, Prezes Związku Piłsudczyków Jan Józef Kasprzyk oraz mieszkańcy miasta.

U podstawy pomnika złożono urnę z ziemią z pól wielu bitew i innych miejsc pamięci.

Duchowni kilku wyznań poprowadzili modlitwę ekumeniczną i dokonali aktu poświęcenia pomnika. Odbył się też Apel Pamięci, a na koniec ceremonii delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

Zdjęcia z uroczystości w Galerii.

Dodatkowe informacje