• Patriotyczny_Slider

 "Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość." 

( Jan Paweł II )

W środę drugiego listopada bieżącego roku klasy III D i III F uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Jej celem  było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnik ,w czasie oprowadzania nas po muzeum, opowiadał historię powstania z taką pasją, że mogliśmy się poczuć jak powstańcy. Przedstawił nam wiele szczegółów dotyczących powstania i życia mieszkańców w Warszawie oraz ukazał nam obraz zniszczeń jakich dokonali Niemcy w trakcie walk i po ich zakończeniu. Mieliśmy okazję zobaczyć jak funkcjonowała drukarnia w tamtych czasach oraz wysłuchaliśmy opowieści byłego drukarza i uczestnika powstania o metodach przesłuchań na Pawiaku i w siedzibie gestapo na Szucha. Jedną z atrakcji muzeum był  film w 3D ukazujący obraz zburzonej Warszawy.  Po zwiedzeniu Muzeum mogliśmy podziwiać  Stare  Miasto, a następnie pełni wrażeń wróciliśmy do Kielc. Naszymi opiekunami i organizatorami wycieczki byli: L.Sułowska-Trofimiuk,  K.Podrzucek oraz R.Kowaluk i M.Wójtowicz. Czekamy na kolejne wycieczki! W imieniu uczniów: Oliwia i Michał.

Dodatkowe informacje