• Patriotyczny_Slider

„ Aby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło” C. K Norwid

Uczniowie naszej szkoły uczcili 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, biorąc udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej. Po nabożeństwie nastąpił uroczysty przemarsz na Plac Wolności (ulicami: Dużą, Sienkiewicza i Hipoteczną) pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpiło podniesienie Flagi Państwowej, odegranie Hymnu Państwowego, przemówienie wojewody, uroczysta zmiana warty przed pomnikiem, apel pamięci, salwa honorowa, zapalenie zniczy przez kombatantów wraz z zuchami oraz złożenie wspólnego wieńca od społeczeństwa.
Naszą szkołę reprezentowali: Konrad Mróz, Mateusz Walas, Tomasz Półchłopek, Mateusz Stanisławski, Kacper Konarski, Karol Kozieł. Opiekunem pocztu sztandarowego była pani Dorota Adamczyk.

Dodatkowe informacje