• Slider_szkola

NASI ABSOLWENCI

Nasza szkoła istnieje już 40 lat. Mury Zespołu szkół Elektrycznych  co roku opuszcza kolejna grupa absolwentów, którzy kontynuują naukę na wyższych uczelniach w kraju i za granicą, oraz pracują w wyuczonych zawodach.

Nasi absolwenci są cenionymi na rynku pracy specjalistami. Są wśród nich tacy, którzy wspięli się na najwyższe stopnie kariery zawodowej, wielu znalazło ciekawe zatrudnienie w najlepszych instytucjach i firmach.

Na tej stronie chcemy zaprezentować sylwetki absolwentów Zespołu Szkół Elektrycznych, którzy zasłynęli w świecie polityki, kultury, sportu, biznesu, oraz zasłużyli się w pracy na rzecz kraju i regionu.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom ZSE za pomoc w gromadzeniu potrzebnym nam danych. Prosimy o dalszą współpracę – udzielanie informacji na temat znanych wychowanków „Elektryka”.

GALERIA SŁYNNYCH ABSOLWENTÓW

tu można dowiedzieć się więcej o naszych absolwentach:

Daniel Walas; Marek Dulewicz; Zdzisław Wrzałka; Krzysztof Słoń; Grzegorz Banaś; Mateusz Polit; Mateusz Tutaj; Tomasz Dudek; Dariusz Janecki; Tomasz Kęćko; Łukasz Janyst; Mateusz Toborowicz; Wiesław Dzierżak; Marcin Kowalczyk; Jarosław Górski - plik

Kamil Góraj i Michał Buczek - plik

Dariusz Tomaszewski; Artur Świtoń; Wiesław Góra; ks. Kazimierz Długosz S. Chr;

Sebastian Murzynowski; Dawid Olejarczyk; Artur Grzela; - plik

WSPOMNIENIA ANNY BARAN (KRZESZOWSKIEJ),  ABSOLWENTKI ZSE, A OBECNIE WICEDYREKTORA.

W Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach pracuję od 1996 r. Z tego prawie  20-letniego okresu mam wiele miłych wspomnień zarówno jako nauczyciel przedmiotów zawodowych, ale też jako wicedyrektor szkoły (od 2007 r.). Najbardziej jednak zapadły mi w pamięć lata, które spędziłam w tej szkole jako uczennica 5-letniego technikum. Będą dla mnie zawsze miłym wspomnieniem

z kilku względów. Przede wszystkim ze względu na moją wspaniałą klasę pełną indywidualności, obdarzoną wieloma „talentami” w przeróżnych dziedzinach. Daliśmy się poznać w szkole zarówno od strony naukowej, jak i od rozrywkowej… Wspomnienia klasowe to oczywiście wycieczki szkolne, dyskoteki w internacie, kurs tańca w WDK- u przed studniówką, no i oczywiście sama studniówka. Można by o nich opowiadać godzinami, zwłaszcza jak się spotka kilku absolwentów „Elektryka”. Szkoła to uczniowie, ale też i pedagodzy. Zawsze ciepło wspominam moich nauczycieli przedmiotów zawodowych: Lidię Molendę,Irenę Chrząszczyk, Marka Leszko, którzy byli kompetentni i wymagający i to dzięki nim wybrałam studia na uczelni technicznej, a swą wiedzę i doświadczenie mogę teraz przekazywać jako nauczyciel kolejnym pokoleniom „Elektryka”. Szczególne wspomnienia dotyczą mojej wychowawczyni – śp. Danuty Wykurz. „Danuśka”, bo tak ją nazywaliśmy, była polonistką i to ona sprawiła, że „bawiliśmy się w teatr”, wystawiając m. in. przedstawienie poświęcone twórczości Cypriana Kamila Norwida. Naszym występem wszyscy byli zachwyceni, zwłaszcza „kreacją aktorską” kolegi Krzysztofa Słonia. Dzięki naszej wychowawczyni na przerwach między lekcjami dyskutowaliśmy nie tylko o maszynach elektrycznych, zasadach dynamiki Newtona, funkcjach trygonometrycznych, ale także np. o książkach Witolda Gombrowicza czy Marka Hłaski. Zawsze też będę wdzięczna moim nauczycielkom matematyki i fizyki: Lidii Tylkowskiej i Janinie Lisiakiewicz za to, że dzięki nim mogłam rozwijać swoje zainteresowania przedmiotami ścisłymi. Wspomnień jest wiele, zwłaszcza tych przyjemnych, więc mam nadzieję, że świetną okazją do „odświeżenia pamięci” będą spotkania podczas jubileuszu 40- lecia ZSE.