II Wojewódzki konkurs malarstwa dla nieprofesjonalistów Pasja. Motto konkursu - „Dzięki sztuce i tylko w sztuce jesteśmy sobą” (Barbara Żelazna) 2014 r..

 

Organizator – Dom Kultury Zameczek przy współpracy Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach.

Opiekun: Elżbieta Ptak

Uczestnicy : uczniowie -  Dorota Adydan i Wiktor Pożoga

Nagroda: wyróżnienie – dyplom..

W dniach 17, 18 października 2016 roku w Kieleckim Centrum Kultury odbył się etap wojewódzki I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej.
Nasz zespół "Pod napięciem" w składzie:
Oliwia Adamiec 3D - vocal,
Bartłomiej Makos 3D - vocal,
Adrian Ardasiński 2H - vocal,
Piotr Cedro 2H - vocal,
Bartosz Bryła 2H - vocal,
Przemysław Stefańczyk 3B - instrumenty klawiszowe,
Michał Krzysiek 3B - saksofon,
Wojciech Janocha 3B - akordeon
pod opieką Małgorzaty Krajna i Tomasza Wajnbergera, który wspomagał zespół grą na gitarze i instrumentach perkusyjnych
zajął II miejsce w swojej kategorii.
        Zaprezentowaliśmy różnorodny repertuar:

- "Wymarsz uderzenia", 1943, słowa: Andrzej Trzebiński, muzyka: Kopczyński Onufry Bronisław, aranżacja własna - piosenka lubiana i śpiewana w całej Polsce przez żołnierzy Armii Krajowej.
- "Warszawo ma", 1943, słowa: Andrzej Włast, muzyka: E. Oberfeld, aranżacja własna - piosenka z okupowanej Warszawy
- "Kujawiak partyzancki", 1944, słowa: Jadwiga Lenartowicz Mika - łączniczka zgrupowania partyzanckiego „Ponurego”, aranżacja własna - piosenka powstała na naszych terenach i dała początek sławnemu w całej Polsce "Kujawiakowi akowskiemu".
        Udział w festiwalu był wspaniałą okazją do zdobycia wiedzy na podstawie tekstów piosenek tworzonych i śpiewanych przez żołnierzy wyklętych o ich pragnieniach; wartościach, które cenili; zdolnościach i zainteresowaniach.

        Osoby z talentami muzycznymi zapraszamy do współpracy z zespołem.

Filmy z występu można obejrzeć na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=DYJonbUVV-8&list=UUxi-7E4SRjWIJ6CZoeME5ig
https://www.youtube.com/watch?v=d-cv_7EPwp8&list=UUxi-7E4SRjWIJ6CZoeME5ig&index=2
https://www.youtube.com/watch?v=lH4nIE6_ZIo&list=UUxi-7E4SRjWIJ6CZoeME5ig&index=3

Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w  V edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Fauna w obiektywie”.

W Zespole Szkół Elektrycznych już od kilku lat realizowany jest Program Ekologiczny. Co roku zgłębiamy tematykę związaną z ochroną środowiska i ekologią. W bieżącym roku tematem przewodnim jest ziemia  – zjawiska występujące wokół nas, zwierzęta i rośliny, ochrona zasobów.

Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w  IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Powietrze w obiektywie”.

W Zespole Szkół Elektrycznych już od kilku lat realizowany jest Program Ekologiczny. Co roku zgłębiamy tematykę związaną z ochroną środowiska i ekologią. W bieżącym roku tematem przewodnim jest powietrze  – zjawiska występujące w powietrzu, zwierzęta obserwowane w powietrzu, nieboskłon w dowolnym ujęciu – interpretacja POWIETRZA dowolna, zakres nieograniczony.

30 kwietnia 2013r w Zespole Szkół Elektrycznych odbyło się podsumowanie III Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Woda w obiektywie”. Do konkursu zgłosiło się 29 uczniów i uczennic 13 szkół województwa świętokrzyskiego. Jury w składzie: Andrzej Borys i Antoni  Myśliwiec z Polskiego Związku Artystów Fotografików oddział świętokrzyski, Agnieszka Marciniewska – opiekun konkursu, nauczyciel w ZSE z pośród 58 prac wyłoniło zwycięzców.

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „WODA W OBIEKTYWIE” oraz VI WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY „MAMY TYLKO JEDNĄ ZIEMIĘ, NIE ZMIENIMY JEJ W PUSTYNIĘ – UCZYMY SIĘ EKOLOGII”

Organizatorzy konkursów zapraszają na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 30 kwietnia 2013 roku o godzinie 1200 w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach.

„WODA W OBIEKTYWIE” 01.12.2012 - 20.04.2013

W Zespole Szkół Elektrycznych już od kilku lat realizowany jest Program Ekologiczny. Co roku zgłębiamy tematykę związaną z ochroną środowiska i ekologią. W bieżącym roku tematem przewodnim jest woda – jej użytkowanie i ochrona. Fakt ten jest inspiracją dla organizatorów Konkursu, który adresowany jest do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Woda jako złożony i różnorodny ekosystem stanowi ogromne bogactwo naszej Planety. Jest też fascynacją i źródłem natchnienia dla artystów, których twórczość zachwyca i wzrusza nas wszystkich. Zadaniem młodych przyrodników, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w tym Konkursie jest pokazanie, czym woda jest dla nich, jakie budzi emocje, jakie kryje tajemnice. Jednym słowem: woda widziana oczyma i sercem młodego pokolenia Polaków. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału. Zasady zgłaszania prac konkursowych znajdują się w regulaminie konkursu.

Regulamin konkursu - plik do pobrania

Dodatkowe informacje