MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Szanowni Państwo

 

                Serdecznie zapraszamy do współorganizacji corocznego Międzyszkolnego Konkursu  Ortograficznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  z województwa świętokrzyskiego.

Konkurs jest objęty honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Podobnie jak w latach poprzednich, zmagania ortograficzne mają mobilizować młodzież do pracy nad doskonaleniem umiejętności poprawnego pisania.

Zasadnicze etapy zawodów rozgrywać się będę na terenie każdej szkoły. Ich ostatnia, międzyszkolna część , stanowi tylko  atrakcyjne uzupełnienie wcześniejszych działań. Finał odbywa się w marcu  każdego roku  w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach (świetlica) w ramach Tygodnia Kultury Języka(dokładny termin podamy po ukazaniu się harmonogramu wydarzeń związanych z Tygodniem Kultury Języka). W tym samym dniu nastąpi ogłoszenie wyników.

W roku szkolnym 2016/2017 odbyła się siódma edycja konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”. Nasza szkoła brała w nim udział po raz drugi.

20 października 2016 roku w 100 szkołach technicznych województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego odbył się etap szkolny  W eliminacjach szkolnych wzięło udział 1150 uczniów. Szkolne Komisje Konkursowe pod przewodnictwem nauczyciela danej szkoły zakwalifikowały do drugiego etapu 182 uczestników z 72 szkół.

Etap międzyszkolny odbył się 3 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie. Międzyszkolna Komisja Konkursowa zakwalifikowała 39 maturzystów z 27 szkół technicznych do kolejnego etapu.

Finał odbył się 13 lutego 2017 roku w Auli im. Stanisława Dobrzyckiego Politechniki Lubelskiej na Wydziale Podstaw Techniki. Do finału z naszej szkoły awansował Norbert Figiel uczeń klasy 4c. W finale zdobył ostatecznie 8 miejsce.

opiekun: Ewa Mirecka

VII Wojewódzki Konkurs Sprawności Językowej – 3 miejsce: Dawid Sobierajski, Borys Pachocki (8.03.2013r.)

Opiekun: L. Sułowska – Trofimiuk, M. Paprocka – Woć;

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Szkół Ponadgimnazjalnych – 1 miejsce: Piotr Wojtasiński.

Opiekun: K. Podrzucek;

Międzyszkolny Konkurs Frazeologiczny – Jarmark Frazeologiczny – 3 miejsce: Maciej Misiak, Michał Mularczyk, Jędrzej Cieślikiewicz (11.03.2016r.)

Opiekun: K. Podrzucek, L. Sułowska – Trofimiuk.

2016/2017

 1. Olimpiada Statystyczna – I etap: 12 uczniów klasy IVd, w II etapie ZSE reprezentować będą: Stąporek Krzysztof, Różycki Adrian, Kita Paweł.

Opiekun: A. Jachym;

2015/2016

 1. „Matematyka w technice dla technika” – 11 miejsce (laureat) Borys Pachocki

Organizator: Politechnika Lubelska.

W konkursie brało udział 1033 osoby z 5 województw.

Opiekun: E. Mirecka

 1. I Konkurs „Matematyczne Prezentacje Multimedialne” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na temat „Przekształcenia wykresów funkcji” – do finału zakwalifikowali się: Mateusz Pedrycz, Patrycja Suprun, Paweł Czyżewski.

2 miejsce – Paweł Czyżewski

wyróżnienie – Patrycja Suprun

Organizator: SODMiDN Kielce

Opiekun: I. Kubicz

 1. Konkurs z fizyki „ Innowacyjny program nauczania fizyki dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym uczniów szczególnie uzdolnionych – finaliści konkursu: Bartłomiej Makos, Piotr Rubak.

Opiekun: E. Juda;

2014/2015

 1. Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Mamy tylko jedną Ziemię, nie zmienimy jej w pustynię – uczymy się ekologii” – 1 miejsce: Roksana Matusiak.

Opiekun: M. Łatkowska;

2012/2013

 1. Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „Mamy tylko jedną Ziemię, nie zmienimy jej w pustynię – uczymy się ekologii” – 1 miejsce: Roksana Arabasz i Igor Kułagowski oraz 3 miejsce: Emilia Gajkowska.

Opiekun: M. Łatkowska;

Międzyszkolny Konkurs Pisowni Angielskiej Spelling Contest był organizowany w Zespole Szkół Elektrycznych od 2009 do 2015 roku. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas II i III kieleckich techników.

 

Głównymi celami konkursu było:

 • doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim,
 • wyrabianie nawyku poprawnej pisowni,
 • promowanie nauki języka angielskiego i popularyzacja kultury obszaru anglojęzycznego,
 • wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych kompetencji,
 • konfrontacja osiągnięć uczniów z różnych szkół,
 • podniesienie poziomu kształcenia.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy (eliminacje szkolne)odbywał się w szkołach, które zgłosiły udział w konkursie i polegał na rozwiązaniu zestawu łamigłówek słownych i zadań sprawdzających poprawną pisownię angielską..

Drugi etap (finał międzyszkolny) miał miejsce w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Do finału przystępowali reprezentanci każdej szkoły, którzy uzyskali więcej niż połowę poprawnych odpowiedzi w eliminacjach szkolnych. Finał konkursu polegał na napisaniu dyktanda podyktowanego przez lektora oraz rozwiązaniu zestawu zadań testowych. Testy oraz teksty dyktand opracowywane były na podstawie zasad pisowni zawartych w ogólnodostępnych na rynku słownikach języka angielskiego. Materiał, na podstawie którego opracowywane były zadania konkursowe stanowi zakres słownictwa przewidziany przez program nauczania w klasach drugich i trzecich technikum, w oparciu o obowiązującą podstawę programową. Zarówno treść zadań, jak i teksty dyktand zostały utworzone przez nauczycielki języka angielskiego w Zespole Szkół Elektrycznych, Annę Ilcewicz-Goldę i Agnieszkę Rożniakowską-Gościniewicz. Lektorami dyktand finałowych byli: Gareth McKinney, założyciel i nauczyciel w szkole języka angielskiego Gareth’s School w Kielcach oraz Agnieszka Szczepaniak, wykładowca języka angielskiego na Politechnice Świętokrzyskiej.

W dotychczasowych edycjach konkursu Spelling Contest wzięli udział uczniowie następujących szkół:

 • Technikum nr.1 w Zespole Szkół Zawodowych Nr. 1 w Kielcach
 • Technikum nr. 2 w Zespole Szkół Mechanicznych im. Gen. W. Sikorskiego w Kielcach
 • Technikum nr. 3 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego im. Danuty Siedzikówny „Inki" w Kielcach
 • Technikum nr.4 w Zespole Szkół Elektrycznych im. R. Kaczorowskiego w Kielcach,
 • Technikum nr. 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. O. Langego w Kielcach
 • Technikum nr. 7 w Zespole Szkół Informatycznych im. Gen. J. Hauke-Bosaka w Kielcach
 • Technikum nr. 8 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr.2 w Kielcach

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w konkursie Spelling Contest :

 • III edycja konkursu – 2012r.: Mariusz Sochacki, kl.3C- III miejsce,
 • IV edycja konkursu – 2013r.: Artur Michalczyk, kl. 2C - I miejsce,
 • Maciej Krawczyk, kl. 2A - II miejsce,
 • Wojciech Lewicki, kl. 3G - 3 miejsce,
 • VI edycja konkursu – 2015r.:  Sebastian Lasek, kl. 3D - 3 miejsce.

Przygotowanie uczestników konkursu: nauczyciele języka angielskiego

Autorki zadań konkursowych: Anna Ilcewicz-Golda, Agnieszka Rożniakowska-Gościniewicz

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału i współorganizacji Konkursu Ortograficznego, który odbędzie się w naszej szkole 07.03.2016  o godzinie 11.30 w świetlicy szkolnej. Konkurs odbywa się w ramach Tygodnia Kultury Języka. Więcej informacji https://www.scdn.pl/index.php/component/content/article/1041 Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli!

Drodzy uczniowie i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego! Zapraszamy do wzięcia udziału i współorganizacji XIX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą, który odbędzie się 12.03.2015 roku o godzinie 11.15 w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach ( świetlica szkolna) w ramach Tygodnia Kultury Języka.

Dodatkowe informacje