W roku szkolnym 2016/2017 odbyła się siódma edycja konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”. Nasza szkoła brała w nim udział po raz drugi.

20 października 2016 roku w 100 szkołach technicznych województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego odbył się etap szkolny  W eliminacjach szkolnych wzięło udział 1150 uczniów. Szkolne Komisje Konkursowe pod przewodnictwem nauczyciela danej szkoły zakwalifikowały do drugiego etapu 182 uczestników z 72 szkół.

Etap międzyszkolny odbył się 3 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie. Międzyszkolna Komisja Konkursowa zakwalifikowała 39 maturzystów z 27 szkół technicznych do kolejnego etapu.

Finał odbył się 13 lutego 2017 roku w Auli im. Stanisława Dobrzyckiego Politechniki Lubelskiej na Wydziale Podstaw Techniki. Do finału z naszej szkoły awansował Norbert Figiel uczeń klasy 4c. W finale zdobył ostatecznie 8 miejsce.

opiekun: Ewa Mirecka

Dodatkowe informacje