• Slider_szkola

Co roku dziesięciu młodych, utalentowanych kielczan otrzymuje specjalne nagrody pod nazwą „Nadzieja Kielc”. Mogą ją uzyskać szczególnie wyróżniający się w dziedzinie nauki, kultury, sportu oraz działalności społecznej mieszkańcy Kielc: uczniowie i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych danego roku szkolnego, laureaci olimpiad przedmiotowych lub konkursów naukowych, laureaci ogólnopolskich konkursów artystycznych, mistrzowie i wicemistrzowie Polski w olimpijskich konkurencjach sportowych, którzy jednocześnie mogą się wykazać dobrymi wynikami w nauce, a także osoby wyróżniające się w działalności społecznej.

Nagrody przyznawane są od 1996 roku. Laureaci otrzymują pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody pieniężne z rąk przewodniczącego Rady Miasta i Prezydenta Miasta Kielce.

W roku szkolnym 2007/ 2008 wśród nagrodzonych znalazło się aż dwóch uczniów naszej szkoły:

• Artur Grzela- absolwent Technikum nr 4- ukończył szkołę ze średnią 5,14. W klasie maturalnej został Laureatem Olimpiady Wiedzy Technicznej i Turnieju Młodych Mistrzów Techniki. Podjął studia na Politechnice Wrocławskiej.
  • Dawid Olejarczyk- uczeń klasy 2zb Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ZSE, wybitny sportowiec. Zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w boksie w wadze do 54 kg.

Artur Grzela podczas uroczystości rozdania nagród "Nadzieja Kielc"