Młodzież Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach wzięła udział w obozie narciarsko – snowboardowym w Zakopanem. 2 dziewczyny i 37 chłopców szlifowało swoje umiejętności narciarskie, a Ci którzy stawiali swoje pierwsze kroki na stoku uczyli się szusować na nartach. Jeździliśmy na stokach Rusiński oraz w Jurgowie. Mimo, że mróz dawał się we znaki zabawa była przednia, a warunki do uprawiania białego szaleństwa mieliśmy wyśmienite. Obozowicze swoje umiejętności nabyte podczas zajęć na stoku mogli sprawdzić podczas zawodów w slalomie, które odbyły się na stoku Rusiński. W imprezie, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy obozu w kategorii narciarskiej dziewcząt zwyciężyła Angelika Horosz z klasy 1f, wśród chłopców wygrał Konrad Bomba z klasy 1c, a wśród snowboardzistów triumfował Łukasz Łygoński z klasy 1g. Dużo czasu spędzaliśmy na nartach, ale również byliśmy w Aquaparku w Zakopanem, na wycieczce po Krupówkach jak i pod Wielką Krokwią, a także uczyliśmy się grać w kręgle. W zawodach w tej dyscyplinie sportu zwyciężył Mateusz Bender z klasy 3f, który wyprzedził Patryka Sołtysa z klasy 1e i Mateusza Kozieła z klasy 3f. Na zakończenie obozu mocna grupa Elektryków biesiadowała w najlepszej w Zakopanem Pizzerii Adamo. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i już czekają na obóz w przyszłym roku, na który organizatorzy już dzisiaj serdecznie zapraszają.

Zdjęcia dostępne wkrótce w Galerii

W dniu 30 stycznia w ramach Świętokrzyskiego Dnia z Koszykówką organizowanego przez Kuratorium oświaty w naszej szkole odbył się turniej międzyklasowy I Elektryczny Basket Day. W zawodach wzięło udział 60 uczniów ZSE. W rywalizacji również brali udział nasi nauczyciele Maciej Makuła, Bartłomiej Krawczyński, Michał Cedro, Artur Janus oraz Marek Nowak, którzy wystąpili również w pokazowym Meczu Gwiazd przeciwko reprezentacji szkoły. W przerwie meczu ALL STAR odbył się indywidualny konkurs rzutów osobistych, rzutów za 3 punkty oraz Skills Challenge. Zwycięzcami okazali się Jacek Kieszkowski, Piotr Chrut i Jakub Kurtyka. Mecze stały na wyrównanym poziomie o czym może świadczyć wynik spotkania pomiędzy nauczycielami a klasą 3C, który zakończył sie remise . W finale spotkali się uczniowie klasy 4C i wspomniani wcześniej trzecioklasiści, zacięty mecz wygrali Jacek Kieszkowski, Dawid Krężołek, Paweł Zacharz i Krzysztof Wójcik zdobywając główną nagrodę.

Zakończyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół Elektrycznych w piłkę siatkową klas trzecich. Miejsce czwarte uzyskały dwie klasy, takim samym stosunkiem zdobytych punktów. Należy ono do klasy 3C i 3D jednocześnie. Miejsce III wywalczyła klasa 3 H w składzie Adamiec Kamil, Słonina Albert, Wiater Dawid, Wawrzeńczyk Konrad, Malarczyk Damian, Drążewski Patryk, Krzysiek Adam, Chrabaszcz Mateusz.
  Miejsce II zdobyła klasa 3G w składzie : Nowicki Rajmund, Jaros Bartłomiej, Kościelecki Artur, Wilczkowski Rafał, Cisak Łukasz, Piotrowicz Patryk, Kubacki Jarosław, Saruga Damian.
Miejsce I należy do klasy 3A , która wystąpiła w składzie Wawrzeńczyk Damian, Ksel Sebastian, Saletra Dawid, Krawczyk Michał, Piwowar Mateusz, Szymkiewicz Konrad, Snopek Dawid, Sitarz Tomasz.

Rozgrywki toczyły się systemem "każdy z każdym" pod okiem trenerki Marioli Kochel.
Mamy wyniki turnieju siatkarskiego klas drugich ZSE Kielce.
VI zajęła klasa 2G,
V zajęła klasa 2C,
IV zajęła klasa 2H,
III zajęła klasa 2E,
II zajęła klasa 2AB.
Mistrzem Klas Drugich okazała się klasa 2z zajmując pierwsze miejsce. Reprezentowali ją uczniowie : Dawid Chmielewski, Paweł Kukuryk, Dawid Wieczorek, Michał Stępień, Kacper Kukulski, Grzegorz Stoga, Adrian Bazan, Jakub Szymonek.
Skład drużyny II miejsca ( 2AB ) : Jakub Cedro, Norbert Łucak, Dariusz Lipiński, Kamil Kołodziejczyk, Paweł Garmulewicz, Kacper Gaweł, Tomasz Wilk.
Miejsce III wywalczyli sobie reprezentanci klasy 2E w składzie: Jakub Barucha, Eryk Pilarczyk, Michał Dudek, Bartłomiej Jasek, Mikołaj Grabowski, Kamil Bielecki, Konrad Wojtasiński, Jakub Łosiński.
Mistrzowie naznaczeni byli medalami wręczonymi przez kierownika mgr Michała Cedro . Wszystkie drużyny uczestniczące w Mistrzostwach otrzymały dyplomy imienne. Nad przebiegiem zawodów wewnątrzszkolnych czuwała organizator i sędzia Mariola Kochel.

Gratulujemy uczestnikom sukcesów sportowych.

Bardzo dobry występ zanotował reprezentant Zespołu Szkół Elektrycznych Arkadiusz Dziopa z klasy 3z podczas rozegranych w III LO im. CK Norwida mistrzostwach Kielc w wyciskaniu sztangi leżąc. Podopieczny Bartłomieja Krawczyńskiego wywalczył I miejsce w  kategorii 83 kg wśród chłopców z rocznika 1999 i starsi. Arek w swojej trzeciej próbie wycisnął ciężar 157,5 kg i drugiego w tej wadze Mateusza Sołtysiaka z X LO wyprzedził o 25 kg, co w przeliczniku Wilksa czyli w stosunku wagi ciała do wyciśniętego ciężaru dało mu blisko pięciopunktową przewagę.

W zawodach wzięli również udział Konrad Słupik z klasy 3B i Krzysztof Zych z klasy 3z.

Zdjęcia - Galeria

Reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych w składzie Michał Ślusarczyk, Bartłomiej Jasek i Cezary Banakiewicz wywalczyła IV miejsce w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego w badmintonie chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna prowadzona przez Macieja Makułę w fazie grupowej wygrała wszystkie mecze i pewnie z pierwszego miejsca awansowała do półfinału turnieju rozgrywanego w Zagnańsku. W meczu o wejście do finału nasi badmintoniści po zaciętym pojedynku przegrali z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika 2:3. w spotkaniu o brązowy medal nasza reprezentacja uległa drużynie V LO w Kielcach 1:3 i tym samym zajęliśmy miejsce tuz za podium.