Michał Kita

3F

Mateusz Pedrycz, Przemysław Skrzypek

Wyniki IX TYGODNIA SPORTU 2017

Wyniki IX TYGODNIA SPORTU dla WSZYSTKICH i XXIII SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST i GMIN dla  klas I i II.

Rywalizacja sportowa przebiegała zgodnie z duchem idei fair play oraz dostarczyła wielu emocji

i pozytywnych wrażeń. Poniżej przedstawiamy przebieg i wyniki końcowe poszczególnych zawodów

Turniej w badmintonie – organizator M. Makuła

Do udziału w turnieju badmintona zgłosiło się 18 uczniów klas pierwszych i drugich, którzy rozegrali zawody systemem pucharowym. Zwycięzcą imprezy został Bartłomiej Jasek z klasy 1E, który w finale pokonał Patryka Banakiewicza z klasy 2A 2:0. III miejsce zdobył Tomasz Wilk z klasy 1A, który w małym finale wygrał z Rajmundem Nowickim z klasy 2G 2:0.

Zawody indywidualne pt.Bijemy rekordy w konkurencjach : pompki, brzuszki”  - organizator p. D. Wicherski i J. Wieczorek

Zawody miały charakter rywalizacji ze swoimi słabościami oraz indywidualnego sprawdzianu. Każdy z uczestników miał możliwość sprawdzenia swojej wytrzymałości oraz odporności psychicznej. Uczniowie na przemian wykonywali szereg ćwiczeń w postaci pompek, skłonów  czy też przysiadów. Jeszcze raz mogli przekonać się jak prawdziwe jest stwierdzenie „W zdrowym ciele –zdrowy duch”.

W rywalizacji ze sobą i własnymi słabościami wzięło udział 10 uczniów.

Najlepszym okazał się Mateusz Kamiński z IZ.

Serdecznie Gratulujemy!!!!

Test COOPERA – bieg ciągły przez 12 minut – organizator p. A. Mroczek

Test Coopera odbył się w dniu 29.05.2017 r. Trasa biegu została wytyczona wokół trzech  boisk szkolnych Zespołu Szkół Elektrycznych. W teście wzięło udział 27 uczniów szkoły . Test polegał na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w czasie 12 minut.

Turniej klas II w piłce nożnej - organizator p. B. Krawczyński

W rozgrywkach piłki nożnej wzięło udział 8 reprezentacji klas drugich: klasa 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f, 2g, 2h. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej grupy do półfinału awansowały dwa pierwsze zespoły. Po bardzo zaciętych meczach w finale znalazły się reprezentacje klas 2 A i 2H. Mecz o pierwsze miejsce zakończył się rzutami karnymi po których zwycięzcami została reprezentacja klasy 2H.

Turniej  klas I w piłce siatkowej – organizator p. Mariola Kochel

Uczestnikami turnieju były zespoły : 1B, 1C,,1E, 1G, 1H. Rozgrywki odbywały się systemem „ każdy z każdym”.

Turniej  klas  I w grze rekreacyjnej „ Dwa ognie” – organizator p. D. Adamczyk

W turnieju  wzięło udział 6 reprezentacji klas pierwszych: klasa 1a, 1b, 1c, 1e , 1g, 1h. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy i zawody były rozgrywane systemem „ każdy z każdym” Następnie rozegrano mecze pomiędzy grupami 1 z 1, 2 z 2 i 3z3.

Turniej w piłce koszykowej 3x 3 - organizator p. P. Sztorc

W dniu 31,05,2017 odbył się turniej koszykówki zespołów 3. Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów z klas pierwszych, drugich  i trzecich. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej grupy do półfinału awansowały dwa pierwsze zespoły. Ostatecznie zawody wygrała trójka: Kortanyuk Denys, Janowski Albert, Kościelecki Artur. Gratulacje dla zwycięzców i pozostałych zawodników.

Tutniej piłki nożnej z okazji VIII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU dla WSZYSTKICH I XXIII SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST i GMIN

W rozgrywkach piłki nożnej z okazji VIII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU dla WSZYSTKICH I XXIII SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST i GMIN wzięło udział 8 reprezentacji klas drugich: klasa 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f, 2g, 2h. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Z każdej grupy do półfinału awansowały dwa pierwsze zespoły. Po bardzo zaciętych meczach w finale znalazły się reprezentacje klas A i H. Mecz o pierwsze miejsce zakończył się rzutami karnymi po których zwycięzcami została reprezentacja klasy 2H. Gratulujemy!!!

Europejski tydzień sportu 2017

ZMOBILIZUJ SIĘ i weź udział w ZAWODACH SPORTOWYCH

Informujemy, że w naszej szkole w ramach IX TYGODNIA SPORTU dla WSZYSTKICH I XXIII SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST i GMIN będą odbywały się różne zawody drużynowe klas I i II oraz konkursy indywidualne (patrz tabela poniżej)…

Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do opiekunów poszczególnych zawodów

Test

Bijemy rekordy w konkurencjach: pompki, brzuszki.

31.05.17

Turniej klas I w grze sportowo-rekreacyjnej „Dwa ognie”

D.Adamczyk

9:05-11:00

31.05.17

Turniej w piłce koszykowej 3x3

P. Sztorc

11:05-13:00

ZAPRASZAMY DO SPORTOWEJ RYWALIZACJI Aktywne uczestnictwo w zawodach będzie premiowane dodatkową oceną.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Bieg uliczny 2017

Kolejne starty i kolejne sukcesy naszych lekkoatletów. W dniu 22.04.2017  uczniowie ZSE startowali w XIV Biegu Ulicznym o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu  i Relacji w Kielcach . Trzecim zawodnikiem w Kielcach, zdobywając brąz w kategorii szkół ponadgimnazjalnych okazał się uczeń naszej szkoły Damian Saruga z klasy 2g. Serdecznie gratulujemy.