• Wolontariat_Slider

MOI KOCHANI !!!

W tym roku sami dotarliśmy do rodziny, która nie została umieszczona w bazie rodzin zakwalifikowanych do wsparcia, a która może nawet bardziej niż inne potrzebuje naszej pomocy.

Opis rodziny:

Rodzina jest niewielka, dwuosobowa. Pani Anna jest osobą w średnim wieku i samotnie wychowuje 17-letniego niepełnosprawnego syna. Zarówno pani Anna jak i Bartek są bardzo skromnymi osobami, które nigdy nie prosiły o pomoc, gdyż uważały, że są ludzie, którzy bardziej niż oni jej potrzebują. Jednak my dotarliśmy do rodziny i po analizie sytuacji doszliśmy do wniosku, że to właśnie im chcemy w tym roku pomóc. Rodzina nie ma łatwego życia bo   z jednej strony choroba Bartka, który wymaga kosztownego leczenia i wizyt w Centrum Zdrowia Dziecka, z drugiej strony złe warunki mieszkaniowe, kątem u rodziny z bardzo ograniczonym budżetem. Pani Anna bardzo się stara podejmując dorywcze prace ale to nie wystarcza na wiele zwłaszcza, że były maż pani Anny nie poczuwa się do partycypowania w kosztach utrzymania syna.

 

Potrzeby rodziny:

Potrzeby wymienione przez panią Annę są bardzo skromne, obejmują głównie produkty spożywcze i środki czystości. Jednak my zauważyliśmy więcej braków i chcemy je uwzględnić.

Produkty spożywcze:

Makaron, ryż, olej, kasze, koncentrat pomidorowy, konserwy rybne, konserwy mięsne, cukier, herbata.

Środki czystości:

Mydło, proszek do kolorów, płyn do prania, odplamiacz np. vanish, płyn do WC, kret do rur, płyn do naczyń, pasta do zębów.

Pozostałe wg naszych obserwacji:

Pościel (standard) 160x200 + poszewki na poduszki 70x80, ręczniki, krzesło do biurka dla Bartka i najważniejsza potrzeba to wirówka, gdyż pani Anna pierze w pralce Frania. Nie ma możliwości używania automatu, ponieważ w domu nie ma bieżącej wody.

Bartek jest szczupłym chłopakiem, ma 175 cm wzrostu. Pani Anna nie prosiła co prawda o odzież dla syna ale może ktoś z Państwa będzie akurat dysponował garderobą, którą można podarować np. w ramach prezentu gwiazdkowego.

 Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że społeczność naszej szkoły jest wrażliwa na los innych ludzi i zawsze chętna do pomocy. W związku z tym prosimy Państwa o włączenie się do tegorocznej Szlachetnej Paczki. Przyniesione produkty prosimy zostawiać w Portierni szkoły a ponadto Wolontariusze będą chodzili ze specjalnie oznakowaną puszką, do której można wrzucić dowolną kwotę. Zebrane pieniądze przeznaczymy w pierwszej kolejności na zakup wirówki (to wydatek ok, 300 zł)

Akcję prowadzimy do 14 grudnia, żeby rodzina otrzymała pomoc przed świętami.

Wszystkim Darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy: Maja i Martyna

Dodatkowe informacje