• Wolontariat_Slider

Bardzo miło mi poinformawać, że nasza szkoła została wyróżniona podczas uroczystości z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Odbyły się one 23 listopada 2017r. w Wojewódzkim Domu Kultury.  Nasza szkoła zajęła  II miejsce  w kategorii ilości oddanej krwi w turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” (I miejsce przypadło Politechnice Świętokrzyskiej). Cieszy fakt, że nasza szkoła jest najaktywniejszą wśród wszystkich szkół średnich z województwa świętokrzyskiego.

Za nami, pierwsza w tym roku szkolnym, akcja honorowego oddawania krwi. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Wiem, że część osób mimo chęci nie mogła dołączyć bądź to ze względu na chorobę albo ze względu na brak pełnoletności. Jestem przekonany, że jak tylko to będzie możliwe, zasilicie szeregi „Krewniaków Elektryka”. Bezinteresowna postawa naszych uczniów jest godna podziwu. Ich poświęcenie ratuje ludzkie życie. Aktualna lista zaangażowanych osób dostępna w gablocie na I piętrze i na naszej stronie. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Z okazji tłustego czwartku, kolejny raz spotkaliśmy się na poczęstunku. Ta przyjemna chwila wpisała się juz do tradycji naszej szkoły. Wzorem lat ubiegłych Pani dyrektor zakupiła dla wszystkich uczniów, którzy oddali krew pączki. Chciała w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność i zachęcić do dalszej ofiarności. W imieniu wszystkich "Krewniaków Elektryka" bardzo dziękuję za pamięć, życzliwość i ten bardzo miły gest. Przy okazji pragnę poinformować, że nasza grupa liczy rekordową liczbę 123 osób. Jest to najlepszy wynik w historii klubu.

W miniony piątek, tj. 25 listopada 2016 w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii ilości oddanej krwi w turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. Łącznie wzięło udział 51 szkół z województwa świętokrzyskiego. Z tej okazji szczególne podziękowania należą się naszym uczniom. To ich bezinteresowna postawa pozwoliła uzyskać taki wynik. O tym, że krew oddają z potrzeby serca świadczy też fakt, że również w okresie wakacyjnym są aktywni. Potwierdzeniem tego jest to, że kolejny raz udało się nam zdobyć I miejsce w konkursie „O Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty". Jest to turniej na najbardziej aktywną szkołę województwa świętokrzyskiego w zakresie honorowego krwiodawstwa w okresie letnio – wakacyjnym – najtrudniejszym dla krwiolecznictwa. Zdjęcia pucharów i aktualną listę uczniów zaangażowanych w akcje  można znaleźć na naszej stronie pod adresem:  http://www.krewniacy.tk/

Za nami pierwsza powakacyjna akcja honorowego oddawania krwi. Jak zawsze można było liczyć na ofiarność i wrażliwość naszych uczniów. W sumie krew oddało ponad 50 osób! Szczególnie cieszy fakt, że wśród nich, blisko połowa, to nowe osoby. Bardzo dziękuję wszystkim biorącym udział w akcji, a szczególnie tym, którzy pierwszy raz zgłosili do centrum krwiodawstwa.  Krew jest bezcennym darem ratującym ludzkie życie. Jak bardzo jest ona ważna najlepiej świadczy to, że nieustannie docierające do mnie prośby od kolejnych potrzebujących lub ich bliskich przebywających w szpitalach. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Mariusz Dutkiewicz