• Wolontariat_Slider

Nietypowo z racji pandemii, bo dopiero w czerwcu pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Wśród nich było 42 krwiodawców. Podczas uroczystości w sposób szczególny uhonorowani zostali ci, którzy oddali krew ponad 8 razy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tu Lisowski Bartosz który oddał krew aż 12 razy. Wszystkim dziękuję w imieniu swoim i chorych, którym ratowali życie i zdrowie. Jestem przekonany, że ich "przygoda" z honorowym krwiodawstwem nie skończy się wraz z ukończeniem szkoły, tylko będzie trwała nadal.

opiekun "Krewniaków Elektryka"
Mariusz Dutkiewicz

W miniony piątek, tj. 22 listopada 2019 w Kieleckim Centrum Biznesu odbyła się uroczystość z okazji 100 - lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.  Była ona połączona z Dniami Honorowego Krwiodawstwa. Na gali wręczone zostały odznaczenia państwowe, medale i inne nagrody. Miło mi poinformować, że nasza szkoła zajęła  I miejsce  w kategorii ilości oddanej krwi w turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. Szczególne podziękowania należą się naszym uczniom. To ich bezinteresowna postawa pozwoliła uzyskać taki wynik. Chylę przed Nimi czoło! Dla mnie są bohaterami! O tym, że krew oddają z potrzeby serca świadczy też fakt, że również w okresie wakacyjnym są aktywni. Potwierdzeniem tego jest to, że kolejny raz udało się nam zdobyć I miejsce w konkursie „O Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty" (puchary). Jest to turniej na najbardziej aktywną szkołę województwa świętokrzyskiego w zakresie honorowego krwiodawstwa w okresie letnio – wakacyjnym – najtrudniejszym dla krwiolecznictwa. Jeszcze raz w imieniu swoim i wszystkich tych, którym uratowaliście życie
DZIĘKUJĘ.

opiekun "Krewniaków Elektryka"
Mariusz Dutkiewicz

Miło mi poinformować, że po ostatniej akcji honorowego oddawania krwi, liczba uczniów zaangażowanych w to dzieło liczy już ponad 100 osób. Aktualna lista "Krewniaków Elektryka" dostępna jest tutaj. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dają coś z siebie drugiemu człowiekowi. Warto o tym pomyśleć w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu i rekolekcji.

Za nami, kolejna w tym roku szkolnym, akcja honorowego oddawania krwi. Wiem, że część osób, mimo chęci, nie mogła dołączyć ze względu na przeziębienie lub złe wyniki badań. Mimo to, uzyskaliśmy bardzo dobry wynik. Do stacji krwiodawstwa zgłosiło się 54 uczniów. Krew oddało 43 z nich, co daje prawie 20 litrów. Bezinteresowna postawa naszych uczniów jest godna podziwu. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Bardzo miło mi poinformawać, że nasza szkoła została wyróżniona podczas uroczystości z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Odbyły się one 23 listopada 2017r. w Wojewódzkim Domu Kultury.  Nasza szkoła zajęła  II miejsce  w kategorii ilości oddanej krwi w turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” (I miejsce przypadło Politechnice Świętokrzyskiej). Cieszy fakt, że nasza szkoła jest najaktywniejszą wśród wszystkich szkół średnich z województwa świętokrzyskiego.

Za nami, pierwsza w tym roku szkolnym, akcja honorowego oddawania krwi. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Wiem, że część osób mimo chęci nie mogła dołączyć bądź to ze względu na chorobę albo ze względu na brak pełnoletności. Jestem przekonany, że jak tylko to będzie możliwe, zasilicie szeregi „Krewniaków Elektryka”. Bezinteresowna postawa naszych uczniów jest godna podziwu. Ich poświęcenie ratuje ludzkie życie. Aktualna lista zaangażowanych osób dostępna w gablocie na I piętrze i na naszej stronie. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Z okazji tłustego czwartku, kolejny raz spotkaliśmy się na poczęstunku. Ta przyjemna chwila wpisała się juz do tradycji naszej szkoły. Wzorem lat ubiegłych Pani dyrektor zakupiła dla wszystkich uczniów, którzy oddali krew pączki. Chciała w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność i zachęcić do dalszej ofiarności. W imieniu wszystkich "Krewniaków Elektryka" bardzo dziękuję za pamięć, życzliwość i ten bardzo miły gest. Przy okazji pragnę poinformować, że nasza grupa liczy rekordową liczbę 123 osób. Jest to najlepszy wynik w historii klubu.