• Wolontariat_Slider

Miło mi poinformować, że po ostatniej akcji honorowego oddawania krwi, liczba uczniów zaangażowanych w to dzieło liczy już ponad 100 osób. Aktualna lista "Krewniaków Elektryka" dostępna jest tutaj. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dają coś z siebie drugiemu człowiekowi. Warto o tym pomyśleć w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu i rekolekcji.

Za nami, kolejna w tym roku szkolnym, akcja honorowego oddawania krwi. Wiem, że część osób, mimo chęci, nie mogła dołączyć ze względu na przeziębienie lub złe wyniki badań. Mimo to, uzyskaliśmy bardzo dobry wynik. Do stacji krwiodawstwa zgłosiło się 54 uczniów. Krew oddało 43 z nich, co daje prawie 20 litrów. Bezinteresowna postawa naszych uczniów jest godna podziwu. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

Bardzo miło mi poinformawać, że nasza szkoła została wyróżniona podczas uroczystości z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Odbyły się one 23 listopada 2017r. w Wojewódzkim Domu Kultury.  Nasza szkoła zajęła  II miejsce  w kategorii ilości oddanej krwi w turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” (I miejsce przypadło Politechnice Świętokrzyskiej). Cieszy fakt, że nasza szkoła jest najaktywniejszą wśród wszystkich szkół średnich z województwa świętokrzyskiego.

Za nami, pierwsza w tym roku szkolnym, akcja honorowego oddawania krwi. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Wiem, że część osób mimo chęci nie mogła dołączyć bądź to ze względu na chorobę albo ze względu na brak pełnoletności. Jestem przekonany, że jak tylko to będzie możliwe, zasilicie szeregi „Krewniaków Elektryka”. Bezinteresowna postawa naszych uczniów jest godna podziwu. Ich poświęcenie ratuje ludzkie życie. Aktualna lista zaangażowanych osób dostępna w gablocie na I piętrze i na naszej stronie. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Z okazji tłustego czwartku, kolejny raz spotkaliśmy się na poczęstunku. Ta przyjemna chwila wpisała się juz do tradycji naszej szkoły. Wzorem lat ubiegłych Pani dyrektor zakupiła dla wszystkich uczniów, którzy oddali krew pączki. Chciała w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność i zachęcić do dalszej ofiarności. W imieniu wszystkich "Krewniaków Elektryka" bardzo dziękuję za pamięć, życzliwość i ten bardzo miły gest. Przy okazji pragnę poinformować, że nasza grupa liczy rekordową liczbę 123 osób. Jest to najlepszy wynik w historii klubu.

W miniony piątek, tj. 25 listopada 2016 w Wojewódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii ilości oddanej krwi w turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. Łącznie wzięło udział 51 szkół z województwa świętokrzyskiego. Z tej okazji szczególne podziękowania należą się naszym uczniom. To ich bezinteresowna postawa pozwoliła uzyskać taki wynik. O tym, że krew oddają z potrzeby serca świadczy też fakt, że również w okresie wakacyjnym są aktywni. Potwierdzeniem tego jest to, że kolejny raz udało się nam zdobyć I miejsce w konkursie „O Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty". Jest to turniej na najbardziej aktywną szkołę województwa świętokrzyskiego w zakresie honorowego krwiodawstwa w okresie letnio – wakacyjnym – najtrudniejszym dla krwiolecznictwa. Zdjęcia pucharów i aktualną listę uczniów zaangażowanych w akcje  można znaleźć na naszej stronie pod adresem:  http://www.krewniacy.tk/