100 ROCZNICA PRZYBYCIA DO KIELC 2.PALL

W czwartek- 21.04. uczniowie „Elektryka”, pod opieką nauczycieli historii Teodozji Dymek i Ewy Jakubowskiej, wzięli udział w uroczystych obchodach 100 rocznicy przybycia do Kielc 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów. Uroczystość odbyła się w WDK z inicjatywy córki ostatniego adiutanta 2.Pułku porucznika Tadeusza Rojka- pani Danuty Żbikowskiej oraz

Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków 2.PALL.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz lokalnych i centralnych, kościoła, a także IPN i OMPiO.

Na scenie wspomnienia i wiersze zaprezentował syn jednego z artylerzystów- pan Lech Sulimierski. Z programem artystycznym wystąpili także uczniowie kieleckich szkół- wśród nich młodzież z „Elektryka”. Nasi uczniowie z klasy 2B, 3Ag, 3Cg i 3Dg wykonali pieśni legionowe przy akompaniamencie akordeonu i trąbki.

W WDK można było również obejrzeć wystawę prac Marka Wacława Judyckiego- grafiki dotyczące 2.PALL.

Zdjęcia z uroczystości: Edyta Ruszkowska (WDK)