14 marca – Międzynarodowy dzień Liczby π

3,14 to pierwsze cyfry liczby π

14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby π, która co roku w tym dniu obchodzi swoje święto.

Pierwsze obchody miały miejsce w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco.

Z okazji święta liczby π uczniowie Elektryka mogli ćwiczyli szare komórki uczestnicząc w grach i zabawach logicznych, przygotowanych przez nauczycieli matematyki na holu II piętra.

Wszyscy świetnie się bawili rozwiązując rebusy matematyczne i układając T – puzzle.

Dla uczniów klas trzecich po szkole podstawowej zostały zorganizowane potyczki rachunkowe z liczbą π.

Wręczenie nagród dla zwycięzców matematycznych zmagań nastąpi pod koniec marca w dniu podsumowania Miesiąca Matematyki 2022

Zespół nauczycieli matematyki