3 miejsce indywidualnie oraz 3 miejsce drużynowo w kwalifikacjach do finału IX Mistrzostw Polski

W dniach 5 – 8 marca odbyły się Kwalifikacje do finału IX Mistrzostw Polski w pracy z tekstem na komputerze.
W kwalifikacjach wzięło udział 14 chętnych uczniów z naszej szkoły. Organizatorem ogólnopolskiego konkursu było Stowarzyszenie Interfino Polska wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Tyska. Celem jaki postawili sobie organizatorzy było propagowanie umiejętności szybkiego i bezbłędnego pisania na klawiaturze komputerowej. Reprezentacja naszej szkoły zmagała się z napisaniem 2 tekstów w czasie po 10 minut każdy. Do konkursu zgłosiło się ponad 843 uczniów z Polski. Bardzo dobre, 3 miejsce w konkursie indywidualnym zajął uczeń klasy 3C: Maciej Gębski.

Liczba uderzeń netto to liczba uderzeń liter minus karne punkty za błędy uzyskane podczas przepisywania tekstu.

1. Maciej Gębski (3 miejsce) 3C – 4 433 uderzeń netto
  2. Dominik Smela (22 miejsce) 2E – 3 626 uderzeń netto
  3. Dominik Gawęcki (33 miejsce) 4D – 3 349 uderzeń netto
  4. Mateusz Kuciński (41 miejsce) 1G – 3 269 uderzeń netto
  5. Jakub Iwański (83 miejsce) 2D – 2 827 uderzeń netto

Nasza szkolna drużyna w kwalifikacjach spisała się rewelacyjnie, zajmując ostatecznie 3 miejsce w Polsce na 67 startujące drużyny. Do miejsca drużyny liczyły się wyniki 3 najlepszych uczniów.

Opiekun drużyny:

Tomasz Baron