“Ballady i Romanse” – uczniowie Elektryka w teatrze

W czwartek 23 lutego młodzież ZSE miała przyjemność obejrzeć spektakl teatru TeTaTeT: ”Ballady i Romanse”, przygotowany w ramach Roku Romantyzmu Polskiego i projektu Romantyczność 2022. Wybrane utwory Adama Mickiewicza zostały przedstawione w ciekawej, atrakcyjnej dla widza formie. Spektakl tworzy opowieść, w której mieszają się zdarzenia m. in. ze „Świtezianki”, „Romantyczności”, „Lilli” czy „Pani Twardowskiej”. Utwory znane z lekcji języka polskiego uczniowie zobaczyli w nowej odsłonie. Romantyczne teksty wystawiono w prostej scenografii, uzupełnionej muzyką W. Lisowicza i projekcjami P. Żmiejko . Taka interpretacja zdecydowanie pobudza wyobraźnię widza.

Uczniowie klas II i III Elektryka, uczestniczący w spektaklu, nagrodzili aktorów brawami.

Czekamy na kolejny klasyczny spektakl teatru TeTaTeT

Iwona Kłos