Czytamy z sercem

Czytamy z Sercem – akcja edukacyjna dla szkół, bibliotek i innych palcówek oświatowych. Fundacja Serce Dziecka stała się partnerem ogólnopolskiej akcji „Czytamy z Sercem. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca, które w dniu 29 września było obchodzone, w bibliotece szkolnej odbyły się Warsztaty Kardio – Biblioteczne. W spotkaniu wzięła udział klasa 3 F. Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach w działaniach promujących czytelnictwo i poszerzające wiedzę o sercu. W ramach zajęć poznali m.in. jak zbudowane jest serce, jak należy o nie dbać, dlaczego warto głośno czytać. Każdy uczeń losował karteczki z cytatami związanymi ze słowem serce. Uczeń, Jakub Raus przeczytał na głos dwa wiersze: „Daj mi swe serce”, „Jedyna”, a zaproszona na zajęcia szkolna pielęgniarka mierzyła chętnym ciśnienie tętnicze, a także udzieliła krótkich porad, jak dbać o serce.

Zamierzeniem warsztatów było, aby ten wyjątkowy dzień stał się szczególną okazją do upowszechniania wiedzy o chorobach serca – o możliwościach ich leczenia i profilaktyki poprzez promowanie zdrowego stylu życia. Również omawiane były zalety głośnego czytania – nauka płynnego czytania, stymulacja rozwoju intelektualnego, wspólne spędzanie czasu, zachęta do samodzielnej lektury, okazja do nauki.

Serdecznie dziękuję pani Sylwii Pawłowskiej i jej uczniom za aktywny udział w spotkaniu.