Dni energii z przyrodą

5.06.2024 obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Tego dnia w naszej szkole odbyła się jedna  z wielu imprez związanych z VIII Kieleckimi Dniami Energii z Przyrodą, pod hasłem: Oszczędzać energię znaczy ratować Ziemię. Do organizacji dni energii włączyli się również uczniowie z Klubu Ekologa. Przygotowali wystawę z prac plastycznych wykonanych na konkurs o oszczędzaniu energii w domu i szkole oraz prac na znaczek pocztowy promujący OZE. Mieli okazję zaprezentować społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom prace konkursowe wykonane na konkurs na budkę lęgową dla ptaków oraz hotele dla owadów, które wykonali w celu ochrony zapylaczy. Wszyscy mamy świadomość szkodliwości odpadów, a szczególnie zużytych baterii, dlatego uczniowie zachęcali do segregacji tego odpadu przez rozdawanie pudełek do zbierania baterii.

 Oszczędzanie energii to nie tylko wyłączanie zbędnych źródeł światła, ale również segregacja odpadów.

Dbajmy o naszą Ziemię, mamy ją tylko jedną!

Uczniowie z Klubu Ekologa przy ZSE

wraz z opiekunami:

 Anetą Kutnowską i Urszulą Orkisz-Wiącek