DZIAŁANIA ZREALIZOWANE PRZEZ SU W ROKU SZKOLNYM 2023/ 2024

  1. Kiermasz używanych podręczników– w II tygodniu września.
  2. Wybory przewodniczącego SU– odbyły się w okresie od 2 do 6 października. Łącznie oddano 784 głosy. Najwięcej (341 głosów) uzyskał Bartosz Jagodziński z kl. 4C i objął funkcję przewodniczącego . Jego zastępcą został Aleksander Łaskawski z kl. 2B, który zajął 2 miejsce (154 głosy).
  3. Integracja klas pierwszych (gra miejska- „Spacerkiem po Kielcach”)- w ramach gry uczniowie mieli za zadanie przejść wylosowaną wcześniej trasę, zaliczyć konkretne punkty- miejsca na trasie, rozwiązać Quiz Wiedzy o Kielcach oraz krótki test wiedzy o ZSE.
  4. Symulacja wyborów parlamentarnych w ramach ogólnopolskiego projektu „Młodzi Głosują” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej- akcja odbyła się 10 października, a jej cel to rozwijanie świadomości obywatelskiej młodych ludzi i zachęcanie do aktywnego udziału w życiu publicznym.
  5. Wybory radnego do Młodzieżowej Rady Miasta Kielce odbyły się 28 listopada. Spośród 5 kandydatów, zdecydowane zwycięstwo odniósł Piotr Gorajski z klasy 3F- został radnym MRM w kadencji 2023- 2025.
  6. Zbiórka karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach ogłoszona 25 października w Dzień Kundelka. W sumie zebraliśmy 71,36 kg karmy dla psów i kotów, żwirek dla kotów, podkłady higieniczne dla szczeniąt, a także kocyki i zabawki. Do zbiórki bardzo aktywnie włączyły się klasy: 1B, 1C, 1H, 2B, 2C, 2E, 2F, 2H, 2I,  2J, 2K, 3A,3C, 3D.
  7. Mikołajki w „Elektryku” 6 grudnia i dzień świątecznego sweterka 21 grudnia.
  8. Góra Grosza” w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”, z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci wychowujących się w rodzinach zastępczych. W tym roku zebraliśmy rekordową ilość groszy o wadze 69,33 kg na łączną kwotę 1015,30 zł. Klasy, które zaangażowały się w szkolną zbiórkę to: 1C, 1D, 1E, 1H,1i, 1Z, 2A, 2B, 2H, 2i, 3B, 3D, 5C, 5E.
  9. Akcja „Bluzy dla Elektryka”- w styczniu- lutym zebraliśmy zamówienia na bluzy i t- shirty z logo ZSE (łącznie 81 sztuk bluz i 60 koszulek); realizacja zamówienia miała miejsce w marcu ‘24r.
  10. Konwent Samorządów Szkolnych 2024-odbył się 7 lutego. W imieniu SU ZSE udział wzięli Bartosz Jagodziński i Oskar Stachowicz. Organizatorem Konwentu była Młodzieżowa Rada Miasta we współpracy ze Stowarzyszeniem Staszicowskim i Akademią Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego. Uczniowie uczestniczyli w panelu dyskusyjnym na temat zadań i działań SU, a następnie wzięli udział w części warsztatowej dotyczącej umiejętności autoprezentacji, komunikacji, pracy w grupie, a także radzenia sobie ze stresem w sytuacji kryzysowej.
  11. Dzień Wiosny w „Elektryku”- 20 marca ogłosiliśmy Dniem bez Plecaka.
  12. Dzień Otwartej Szkoły 12 kwietnia – SU zajął się „obsługą gości” (oprowadzanie ósmoklasistów po szkole, informacje o profilach klas, promocja szkoły).
  13. Szkolny Turniej „Państwa- Miasta” odbył się 5 czerwca. Uczniowie startowali w 2 kategoriach wiekowych: klasy 1- 2  oraz klasy 3- 4. W rozgrywkach udział wzięło 11 zespołów.

WYNIKI w kategorii klas 1- 2:

I miejsce- klasa 2D II miejsce- klasa 2C

III miejsce- klasa 2E

W kategorii klas 3- 4:

I miejsce- klasa 4C2

II miejsce- klasa 3D

III miejsce- klasa 4C1.

  1. Debata o UE w Urzędzie Miasta– 7 czerwca przedstawiciele SU: Bartosz Jagodziński, Aleksander Łaskawski i Patrycja Stępień uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Kielce pn. „DecydujeMY o Europie”. W imieniu uczniów „Elektryka” wystąpił Aleksander Łaskawski. Mówił o korzyściach wynikających z członkostwa w UE (projekty unijne), ale także o oczekiwaniach młodych ludzi względem Unii, zwłaszcza w zakresie edukacji, rynku pracy czy ekologii.
  2. Zgłoszenie kandydata do Stypendium Prezesa Rady Ministrów- 17 czerwca SU zgłosił kandydata do Stypendium- jest to Karol Tambor z klasy 3F. Uczeń spełnia podstawowy warunek wynikający z ustawy o systemie oświaty – ma najwyższą w szkole średnią ocen- 5,72.
  3. Akcja „Niepytajka”- to nagroda za 100% frekwencję w danym miesiącu, przyznawana indywidualnie uczniom (na wniosek wychowawcy).
  4. Podania do Dyrekcji- dotyczyły skrócenia lekcji w okresach przedświątecznych (w przeddzień Święta Edukacji Narodowej- 13.10., w przeddzień Wszystkich Świętych- 31.10., przed Świętami Bożego Narodzenia- 22.12. i w okresie Wielkiego Tygodnia- 27.03.).

Poza tym przedstawiciele SU wzięli udział uroczystościach i imprezach szkolnych:

  • Ślubowanie klas 1 oraz akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej.
  • Giełda szkół w Centrum Kształcenia Zawodowego (promocja szkoły).
  • Pożegnanie maturzystów.
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych działań SU publikowano na bieżąco na stronie szkoły.