DZIEŃ LICZBY π na UJK

W dniu 17 marca 2023r. uczniowie Elektryka tradycyjnie wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Liczby π uczestnicząc tym razem w popularyzatorskich wykładach na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji pracowników naukowych Katedry Matematyki: dr Michała Popławskiego „O nieskończoności”, dr Joanny Garbulińskiej-Węgrzyn „Osobliwe obliczenia” oraz prof. Adama Idzika z Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk „O kilku problemach z matematyki dyskretnej”. Ponadto wszyscy uczestnicy wzięli udział w ciekawym konkursie wiedzy matematycznej z atrakcyjnymi nagrodami. I miejsce zajął Jan Szymkiewicz z klasy 3B oraz wyróżnienie otrzymali
4 uczniowie z klasy 4Eg: Mateusz Dobosz, Mateusz Nowak, Kacper Szymonik i Bartosz Kumór! Gratulujemy!!!!

Cel został osiągnięty – uczciliśmy jedną z najbardziej znanych i ważnych stałych matematycznych w prawdziwie naukowej atmosferze UJK w Kielcach!

Uczniowie 3B, 3E, 4Eg, 4Fg z opiekunem: Izabelą Kubicz