Dzień Liczby Pi

Dzień Liczby Pi obchodzony jest na świecie 14 marca ze względu na podobieństwo rozszerzenia dziesiętnego liczby do daty “14 marca”, którą w USA zapisuje się w formacie 3.14. Pierwszy raz świętowano na cześć liczby Pi w 1988 roku z inicjatywy Larry’ego Shawa w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco.

14 marca obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Matematyki, proklamowany w 2019 roku przez UNESCO rezolucją 40. Sesji Konferencji Generalnej.

Z tej okazji proponuję mały test związany z liczbą Pi.

Kliknij tutaj: Co wiesz o liczbie Pi?

Znamy już około 62 biliony cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć na którym miejscu po przecinku znajduje się kombinacja cyfr naszej daty urodzenia to proponuję odwiedzić stronę: mypiday.com

Michał Pałczyński