Dzień Ziemi

21.04.2022 roku w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Z tej okazji został podsumowany konkurs na plakat na temat ochrony środowiska. Uczeń klasy 1b zaprojektował i wydrukował baner mówiący o ochronie powietrza, a uczniowie z klasy 2c wykonali dwa transparenty promujące walkę ze smogiem. Uczeń z klasy 2d zaprojektował ulotkę na temat oszczędzania energii. Ulotki rozdali uczniowie przechodniom podczas happeningu. Uczniowie wzięli również udział w prelekcji na temat gospodarki odpadami – elektrośmieciami przygotowanej i wygłoszonej przez pracownika Fundacji Odzyskaj Środowisko. Zwieńczeniem bogatego w atrakcje dnia było rozpoznawanie i oznaczanie drzew wokół szkoły. Wszyscy doszliśmy do wniosku, że Ziemię mamy tylko jedną i musimy się o nią troszczyć na co dzień nie tylko od święta.