„Elektryk” dla Niepodległej

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w tym roku pod hasłem „Rozśpiewana lekcja”. Uczniowie z klas 4A, 4G, 4Cg i 4Dg, pod opieką Teodozji Dymek i Ewy Jakubowskiej, przygotowali koncert pieśni patriotycznych, zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewania.

Dokładnie o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewano hymn państwowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”.

Spośród pieśni legionowych wybrzmiały: „Piechota”, „Wojenko, wojenko…”, „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”, „Marsz I Brygady”. Młodzież zaprezentowała również krótki rys historyczny na temat okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę oraz fragmenty poezji patriotycznej. Uroczystość zamknęła odśpiewana chóralnie „Rota”. Do wspólnego śpiewania włączyli się uczniowie, nauczyciele i Dyrekcja „Elektryka”.

Takie wspólne śpiewanie to nasz sposób na świętowanie, bo warto pamiętać!!!