„ELEKTRYK” Dla Ukrainy- Podsumowanie akcji

Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy zamknęliśmy I etap naszej akcji pomocowej dla objętej wojną Ukrainy. Zdajemy sobie sprawę, że to jeszcze nie koniec. Wojna trwa nadal, a więc potrzeby są i będą duże. Świadomość, że w obliczu tragedii możemy pomóc dla wielu z nas jest bardzo istotna.

Od pierwszych dni wojny, z inicjatywy SU i Szkolnego Koła Wolontariatu, rozpoczęliśmy akcję zbiórki artykułów pierwszej potrzeby, pod hasłem „Elektryk dla Ukrainy”. Zbiórka miała charakter całkowicie dobrowolny. Zebraliśmy środki opatrunkowe i medyczne, środki higieny osobistej, kosmetyki, artykuły spożywcze. Odzew ze strony uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjnych naszej szkoły był bardzo duży. Już w pierwszym tygodniu wojny ,,wyszedł” ze szkoły transport środków opatrunkowych i leków przeciwbólowych do Rzeszowa, a stamtąd na stronę ukraińską.

Część artykułów spożywczych i kosmetyków dotarła bezpośrednio na granicę, za pośrednictwem nauczycieli naszej szkoły, część rozdysponowano tu, na miejscu, na potrzeby rodzin ukraińskich, które dotarły do Kielc lub okolic.

Na początku marca zebraliśmy również ubranka (bieliznę, piżamki) dla chorych onkologicznie dzieci z Ukrainy, czasowo zakwaterowanych w Bocheńcu koło Kielc.

Dary zebrane w ostatnim czasie przekazaliśmy bezpośrednio do punktu pomocy dla uchodźców z Ukrainy, który działa, we współpracy z UM, przy ul. Paderewskiego.

Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji pomocy dla mieszkańców Ukrainy, z całego serca DZIĘKUJEMY