I Obóz Wędrowny w Zakopanem

50 osób z naszej szkoły wzięło udział w I Obozie Wędrownym w Zakopanem zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Nasi uczniowie poznali piękno Tatrzańskiego  Parku Narodowego oraz historie z nim związane, przekazane przez panią przewodnik Katarzynę Michalik.

Wędrując po górach dotarliśmy na Rusinową Polanę, Morskie Oko, Dolinę Kościeliską, Pasmo Gubałówki, a także Nosal, Wielką Krokiew oraz Krupówki (słynny deptak Zakopanego, gwarny i tętniący życiem). Dodatkowymi atrakcjami był turniej gry w kręgle, wypoczynek w aquaparku, a także ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Głównym celem naszego wyjazdu była integracja środowiska uczniowskiego naszej szkoły, a także poznanie innych regionów Polski.

Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się zajęcia z survivalu z elementami topografii przygotowane i poprowadzone przez Pana Andrzeja Mroczka.

Po pięciu dniach wspaniałej przygody wracaliśmy do Kielc z chęcią powrotu i kontynuacji poznawania polskich Tatr w przyszłym roku.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne obozy. Najbliższy już w przyszłym roku szkolnym .