• covid_maseczka
W dniach 18.11 i 25.11 w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat "Konsekwencje prawne młodzieży" i "Stop cyberprzemocy" prowadzone przez aspirant Joannę Woźniak - Krześ.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas 1c,1e,1g,1f,1d i 2c.

IMG 20211125 101344

W tym roku, szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości, z przyczyn od nas niezależnych, odbyły się nieco po terminie, ale na patriotyzm nigdy nie jest za późno.

Pod hasłem „Rozśpiewana lekcja” uczniowie klas 2B, 3Ag, 3Cg i 3Dg, pod opieką nauczycieli historii: Teodozji Dymek i Ewy Jakubowskiej, przygotowali koncert pieśni patriotycznych, zapraszając do wspólnego śpiewania wszystkich zainteresowanych. Uczniowie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” i „Rotę”, nie zabrakło również pieśni legionowych wykonanych zarówno a cappella, jak i przy dźwiękach akordeonu i trąbki.

W naszej szkole trwa realizacja projektu unijnego pt. „Energetyk i Informatyk to dobry duet”. Jednym z jego priorytetów jest doposażenie pracowni specjalistycznych w najnowszy sprzęt.  I właśnie dlatego została zakupiona spawarka światłowodowa wraz z pełnym oprzyrządowaniem i materiałami eksploatacyjnymi. Dzięki temu uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi rozwiązaniami technicznymi w czasie zajęć na pracowniach specjalistycznych. Ale, żeby wiedzę przekazywać uczniom, sześciu nauczycieli zajęć praktycznych odbyło szkolenie ze spawania i pomiarów światłowodów pod czujnym okiem doświadczonego operatora spawarek światłowodowych.

DSC 1395

„ Nie potrafimy robić  wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką  miłoscią”

Matka Teresa z Kaluty

W dniach 28-29.10.2021r. członkowie Szkolnego Wolontariatu zaangażowali się w zbiórkę na rzecz  Hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty. Wolontariusze  rozprowadzali cegiełki w postaci świeczek za dobrowolny datek do puszek.  Zbiórka została przeprowadzona w ramach akcji Pola Nadziei,  której celem jest propagowanie bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym i ich rodzinom, szerzenie idei hospicyjnej, promowanie wolontariatu oraz organizowanie zbiórek funduszy na potrzeby funkcjonowania Hospicjum. Dzięki  wsparciu uczniów i nauczycieli udało nam  się zebrać  745,97zl.