• Slider_gimnazjum1
  • Slider_gimnazjum2

Każdy może uratować życie…

5.10.2020r. uczeń naszej szkoły- Kacper Malus – został uhonorowany w urzędzie wojewódzkim za zaangażowanie w przygotowanie kampanii „Akcja defibrylacja”. Przedsięwzięcie to jest efektem współpracy: Wojewody Świętokrzyskiego, kieleckiego Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej „Passa”, świętokrzyskiej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Celem kampanii jest propagowanie używania defibrylatorów AED: urządzeń służących przywróceniu prawidłowej akcji serca w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Organizatorom akcji zależało  na poinformowaniu o możliwości używania defibrylatorów AED jak największej liczby mieszkańców naszego województwa, a w szczególności uczniów świętokrzyskich szkół. Tym bardziej jest nam miło, że młodzież „Elektryka” propaguje  tę  akcję uświadamiając nam wszystkim, że każda minuta może być na miarę życia. Gratulujemy!!!!

Dodatkowe informacje