• Slider_gimnazjum1
  • Slider_gimnazjum2

Tradycyjnie podczas Wielkiego Postu uczniowie Elektryka przeżywali rekolekcje. Nauki w kościele głosił ks. Grzegorz Stachura, wikariusz z parafii w Skalbmierzu, który przed laty pracował w parafii św. Wojciecha w Kielcach. W pierwszym dniu rekolekcji uczniowie m.in. uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu. We wtorek przeżywali Drogę Krzyżową i mogli „spróbować” soli egzorcyzmowanej. Rekolekcje zakończyła uroczysta Msza Święta której przewodniczyli Ojciec Rekolekcjonista i ks. Marcin Boryń, prefekt kieleckiego plastyka.

Naukom rekolekcyjnym towarzyszyły pokazy filmów w szkole. Uczniowie obejrzeli przedstawienia Sceny Faktu Telewizji Polskiej:
Ja jedna zginę. Inka 1946, Śmierć rotmistrza Pileckiego oraz Złodziej w sutannie.

Dodatkowe informacje