• Slider_gimnazjum1
  • Slider_gimnazjum2

SPOTKANIE Z PANIĄ PREZYDENTOWĄ KAROLINĄ KACZOROWSKĄ.

9 kwietnia 2014r. grupa 42 uczniów z klas 2B, 2D, 2E i 3B, pod opieką nauczycieli: T. Dymek, E. Jakubowskiej, M. Patyńskiej i J. Rzepy, pojechała na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było oddanie hołdu dla Patrona szkoły- Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, w przeddzień 4 rocznicy śmierci. Uczniowie, w imieniu społeczności szkolnej, złożyli symboliczny wieniec przed grobem Patrona w Świątyni Opatrzności Bożej i uczcili jego pamięć minutą ciszy.

 

Szczególnym punktem wycieczki było spotkanie z Panią Prezydentową Karoliną Kaczorowską w Instytucie Tradycji Rzeczypospolitej przy ulicy Ząbkowskiej ( dawniej gabinet Prezydenta R. Kaczorowskiego podczas pobytu w Polsce ). W trakcie spotkania Pani Prezydentowa wspominała najważniejsze wątki z życia swego małżonka. Zwracając się do uczniów podkreśliła, jak ważne są wiedza i wykształcenie; to jedyne trwałe bogactwo, które człowiek posiada, to coś, czego nikt nigdy nie jest w stanie nam odebrać.

fragment filmu ze spotkania dostępny będzie wkrótce.

Dodatkowym elementem wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie mieli tu okazję, w sposób bardziej praktyczny, pogłębić swą wiedzę z zakresu najnowszej historii Polski.

Zdjęcia dostępne będą w galerii.

Dodatkowe informacje