„KATYŃ 1940” – PAMIĘTAMY…

We wtorek 28 kwietnia w ZSE w Kielcach odbył się konkurs „Katyń 1940”, w ramach szkolnych obchodów Dnia Pamięci o Katyniu. Był on skierowany do uczniów klas czwartych naszej szkoły i na stałe wpisał się już na mapę historycznych wydarzeń kieleckiego „Elektryka”. Tematyka konkursu obejmowała bardzo szeroki zakres materiału. Chodziło bowiem o przybliżenie faktów skupiających się na okresie od 17 września 1939, aż do rozpadu ZSRR. Biorący udział w konkursie udowodnili, iż świetnie orientują się w takich dziedzinach, jak: polityka okupanta sowieckiego wobec Polaków, zbrodnia katyńska i kłamliwy przekaz sowietów na jej temat, układ Sikorski – Majski, zerwanie stosunków dyplomatycznych ZSRR oraz sprawa mordu katyńskiego po rozpadzie ZSRR. Co warte podkreślenia biorący udział w konkursie tych tematów jeszcze nie omawiali na lekcjach historii, stąd też organizatorzy, tym bardziej, chylą czoła za tak profesjonalne przygotowanie i orbitowanie na tej niwie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a najlepszym gratulujemy wiedzy.

NAJLEPSI:

I miejsceOskar Kowalik kl. 4K (37pkt)

II miejsceKacper Bera kl. 4E (27pkt)

III miejsceOskar Purgał kl. 4C i Karol Gębski kl. 4G (23 pkt)