Konkurs matematyczny

Najlepsi matematycy z klas maturalnych naszej szkoły wzięli udział w konkursie „MATEMATYKA W TECHNICE DLA TECHNIKA” organizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy
z Politechniką Lubelską. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych.
26 października 2022 roku w 72 szkołach technicznych Polski odbył się pierwszy etap XIII edycji konkursu. W eliminacjach szkolnych wzięło udział około 900 uczennic i uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 75 uczestników z 33 szkół.

W naszej szkole w pierwszym etapie konkursu brało udział 14 maturzystów, z których I miejsce zajął Bartosz Zapała z klasy 4Bg, II miejsce – Bartosz Sieczko 4Dg, III miejsce – Wiktor Kwiecień 4Dg

Bartosz Zapała reprezentował naszą szkołę w Lublinie, w Zespole Szkół Elektronicznych na drugim etapie konkursu, w dniu 3.12.2022r. Zadania, które rozwiązał dotyczyły przede wszystkim funkcji, geometrii analitycznej, geometrii płaskiej oraz ciągów. Gratulujemy Bartkowi, nauczycielom przygotowującym do konkursu i uczniom podjęcia pracy przygotowań i konkursowych zmagań matematycznych, które z pewnością zaowocują sukcesem na egzaminie maturalnym.