Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W związku z obchodami 21 lutego 2022 Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem klasy I D. Coroczne obchody mają promować  różnorodność językową i kulturową, a święto ustanowione zostało 17 listopada 1999 roku przez UNESCO. Co roku organizacja ta wybiera temat przewodni wydarzenia. Tym razem jest to: „Wykorzystywanie technologii do wielojęzycznego uczenia się: wyzwania i możliwości”. Hasło odnosi się więc do potencjalnej roli technologii w rozwoju wielojęzycznej edukacji, a także wspieraniu rozwoju oraz powszechnego dostępu wysokiej jakości nauczania. Uczniowie zaprezentowali krótkie teksty, ćwicząc poprawność, wymowę w naszym ojczystym języku. Prezentowali ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijali słownictwo, ćwiczyli poprawność ortograficzną, brali udział w grach i zabawach związanych z szeroko rozumianą poprawnością językową. Następnie młodzież wysłuchała wiersza Lesława Kuczyńskiego „Poprawna polszczyzna”. Całość zakończyła się miłym, serdecznym akcentem –zdjęciem.

Serdeczne podziękowania dla wychowawcy klasy I d pani Doroty Adamczyk za wzięcie udziału w tej niesamowitej lekcji.

Paulina Odomirska