Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe – Predator Games 2023

Pasja do gamingu łączy, a nieodłącznie związana z nim rywalizacja rozwija młodych ludzi. Celem rozgrywek jest stworzenie przestrzeni, w której młodzi pasjonaci gamingu mogą poczuć się jak profesjonalni zawodnicy esportowi, choć nie muszą mieć do tego żadnego przygotowania. Predator Games 2023 to nie tylko świetna zabawa i nagrody dla zawodników, lecz także okazja na wzmocnienie więzi i budowę mocniejszego porozumienia ze szkołą i pedagogami. Są to jedyne tego rodzaju wydarzenie esportowe dla uczniów polskich szkół. Rozgrywki wspierają partnerzy – Intel, Google, Media Expert i patroni – Minister Edukacji i Nauki, GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych i SPIDOR.

Podczas rozgrywek Predator Games Sezon 0 uczniowie zawalczą ze sobą w dwóch popularnych grach e-sportowych. To tytuły z pewnością dobrze znane i często wybierane przez uczniów.


LEAGUE OF LEGENDS (LOL)

Najpopularniejsza w Polsca gra typu MOBA (Multiplayer Online Mobile Arena), w której zadaniem drużyn jest zniszczenie Nexusa (bazy) przeciwnika. Gracze rywalizują ze sobą wykorzystując wybranych z szerokiej listy bohaterów, różniących się pod względem stylu gry i swoich umiejętności. Gra w League of Legends wymaga znajomości postaci, doskonałego refleksu i doskonałego zrozumienia się ze swoją drużyną. W trakcie gry kluczowa jest komunikacja i współpraca – to właśnie one mogą zapewnić zwycięstwo. Podczas rozgrywek Predator Games uczniowie zagrają w jej najbardziej klasyczną odsłonę, czyli tryb 5 vs 5, rodem z największych turniejów e-sportowych.


FORTNITE

Najpopularniejsza na świecie gra typu Battle Royale, w której aż setka graczy rywalizuje ze sobą aż do momentu, gdy pozostanie tylko jeden gracze lub drużyna. Gra ta dzięki swojej bajkowej grafice i niezwykłej dynamice skradła serca zarówno młodych, jak i starszych graczy. W Fortnite niezwykle istotnymi umiejętnościami jest szybkość budowania, precyzja strzału, ale i szybkość reakcji. W turnieju Predator Games obserwować będziemy rozgrywki zespołów trzyosobowych, które z pewnością pokażą wiele fantastycznych zagrań.

Naszą szkołę w tych rozgrywkach reprezentuje dziesięciorgo uczniów ZSE, którzy zagrają w grach Fortnite (4 osoby) i League of Legends (6 osób). Nazwa „naszej” drużyny to ZSE Kielce.

Rozgrywki odbędą się w dniach 9 – 13 stycznia 2023. Najlepsze reprezentacje szkół klasyfikacji generalnej otrzymają po trzy nowoczesne zestawy komputerowe (PC, monitor, klawiatura i myszka) o wysokiej wartości, a członkowie trzech najlepszych drużyn League of Legends i Fortnite dostaną laptopy Chromebook, hulajnogi elektryczne oraz klawiatury i myszki.

Co daje gaming? Gaming może rozwijać mnóstwo przydatnych umiejętności, na przykład szybkie analizowanie sytuacji i podejmowanie decyzji. Gracze wybierają tytuły, które wykorzystują ich naturalne kompetencje i podnoszą ich poziom z każdą rozgrywką. Gra drużynowa może podnosić pewność siebie zawodników, a także zapewniać poczucie akceptacji i przynależności.

Gaming ma pozytywny wpływ na rozwój społeczny i poznawczy młodego człowieka. Pomaga rozwijać komunikację i umiejętność przetwarzania informacji czy rozwiązywania problemów i kompetencje strategiczne. Poprawia koordynację psychoruchową i podstawowe przetwarzanie obrazu.

Opiekun drużyny:

Tomasz Baron