Nasi uczniowie na praktykach zawodowych w Hiszpanii!

Od 10.10.2022 do 21.10.2022 uczniowie z klas o profilu technik programista przebywali na praktykach zawodowych w Hiszpanii, gdzie uczyli się programować gry video w firmie V-ART w Sevilli. Wyjazd był organizowany w ramach programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Oprócz praktyk zawodowych dla uczestników wyjazdu zorganizowano bogaty program kulturowy. Uczniowie zwiedzili takie miasta Andaluzjii jak Kordoba, Malaga i Sevilla, z prześlicznym Placem Hiszpańskim. Ponadto poznali smaki kuchni hiszpańskiej, podstawowe zwroty w języku hiszpańskim i elementy kultury regionu. Nie zabrakło też emocjii sportowych na słynnym stadionie Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, gdzie obejrzano mecz Sevilli z Walencją.

Należy też dodać, że wszyscy uczestnicy wyjazdu ukończyli praktyki zawodowe uzyskując bardzo wysokie oceny, głównie celujący, a oceniano nie tylko ich umiejętności programowania ale również pilność, warsztat pracy, kreatywność oraz umiejętności językowe w zakresie j. angielskiego.