Oktoberfest w Elektryku 2021!!!

W dniu 18 października 2021r. młodzież  naszej szkoły  przygotowała obchody wielkiego święta kultury niemieckiej- OKTOBERFEST- święta pełnego radości, muzyki, a przede wszystkim spotkań przy tradycyjnych daniach, słynnych na całą Europę.

Tradycje Oktoberfestu obecne są  także w niektórych regionach naszego kraju, a dziś  zagościły po raz pierwszy w Zespole Szkół Elektrycznych. Uczniowie dołożyli wiele starań  i przygotowali na tę okazję oprawę  plastyczną uroczystości, a przede wszystkim smakowite potrawy wraz z ich prezentacją.

Można było spróbować smaku pieczonych mięs i takich potraw jak Obazda (pasta serowa) , sałatki ziemniaczanej przygotowanej na trzy różne sposoby, precli i obwarzanków oraz kruchych ciasteczek.

Zwyciężył Zespół Szkół Ekonomicznych (Katarzyna Blaut, Maja Szymoniak, Bartłomiej Korpak)  , drugie miejsce przypadło klasie 3e (Adamczyk Grzegorz i Konrad Fąfara), a trzecie klasie 2d (Oliver Berus i Piotr Gruszecki) oraz Patrycji Stępień z klasy 2c.

O oprawę  fotograficzną  zadbał Mikołaj Dudek z klasy 3c.  

Oktoberfest w Elektryku przygotowały  p. Iwona Wójcik, Ewa Kowalczyk i Barbara Kopacz.

Nagrody ufundował  Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Multikino. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie!