Olimpiada OOWEE- 12 i 16 miejsce w ogólnopolskim finale

W dniach 23-24.02.2023r. na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyła się finałowa rozgrywka  XLVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Po przebrnięciu przez dwie rundy kwalifikacji na w/w zawodach naszą szkołę reprezentowali: 

– Karol Gębski (klasa 4Dg)- grupa tematyczna Informatyka,

– Jakub Sadko (klasa 4Bg)- grupa tematyczna Automatyka.

Do ścisłego finału olimpiady dostał się Jakub Sadko, który ostatecznie był 12. Dzięki zdobyciu tak wysokiego miejsca Jakub uzyskał możliwość wstępu na większość kierunków wyższych uczelni technicznych w Polsce bez konieczności  udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym. W przygotowaniu merytorycznym do olimpiady naszemu uczniowi pomagali Łukasz Zawarczyński oraz Zbigniew Gawęcki.

Karol Gębski w swojej kategorii został sklasyfikowany na równie wysokim 16 miejscu.

Opiekunem naszych uczniów w finale ogólnopolskiej olimpiady był Tomasz Scendo.