Postaw na karierę w metrologii – spotkanie z PŚK

W dniu 14 czerwca uczniowie ZSE uczestniczyli w zajęciach popularnonaukowych pn.” Postaw na karierę w metrologii”, obrazujących fascynującą i przydatną dziedzinę wiedzy, jaką jest metrologia. Potrzeba realizacji zajęć oraz ukazania w przystępny sposób wiedzy z tego zakresu wiąże się bezpośrednio z planowanym w 2024 roku uruchomieniem Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar, wraz z udostepnieniem nowoczesnej infrastruktury rozwojowo-badawczej Kampusu. Miejsce to stanie się prestiżowym i atrakcyjnym pracodawcą dla absolwentów szkół średnich.

Spotkanie odbywało się w ramach realizacji projektu pn.  „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości” realizowanego w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „ Społeczna Odpowiedzialność Nauki”. Wszelkie informacje związane z projektem znajdują się pod adresem: https://tu.kielce.pl/metrologia-szansa-i-wyzwanie-przyszlosci/