Profilaktyka w “Elektryku”

1 grudnia 2021r. uczniowie klas trzecich i czwartych mieli możliwość udziału w prelekcji przeprowadzonej przez wolontariuszy z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA- Poland- oddział Kielce. Temat zajęć to profilaktyka chorób nowotworowych (rak piersi, rak jąder) oraz zagrożenia związane z zakażeniem wirusem HIV.

Ambasadorką całej akcji jest Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego pani Renata Janik. W jej imieniu spotkanie rozpoczął przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego pan Arkadiusz Ślipikowski.

Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jakie są symptomy choroby nowotworowej, jak ważna jest obserwacja własnego organizmu i odpowiednio szybka reakcja w sytuacji, gdy coś nas zaniepokoi. Przy użyciu fantomów młodzież miała możliwość nauczyć się samobadania.

W zajęciach uczestniczyły klasy: 4A, 4B, 4C, 4D, 4E, 4F, 4G, 4H, 4I oraz 3Bg, 3Cg, 3Dg, pod opieką nauczycieli.

Ze względu na sytuację pandemiczną, spotkania odbyły się w 4 turach, z zachowaniem zasad  reżimu sanitarnego.

Organizator spotkania: SU we współpracy z nauczycielem wf – p. Andrzejem Mroczkiem.