Rekolekcje dla młodych

“Nadstaw drugi policzek, oddaj nie tylko suknię, ale i płaszcz, przejdź dodatkową milę i pożyczaj bez ograniczeń. Nie zapominaj przy tym o siedemdziesięciu siedmiu przebaczeniach!
Dopiero kilka lat temu pierwszy raz usłyszałam o tym, że nadstawienie drugiego policzka nie oznacza niestawiania oporu i biernego przyjmowania kolejnych obelg i przykrości!… Czy nie było nikogo, kto mógł wytłumaczyć małemu dziecku, a później zagubionej nastolatce, że po pierwsze: słowa te są źle przetłumaczone w Biblii Tysiąclecia, a po drugie: powinniśmy patrzeć na nie w kontekście i przez pryzmat całego Pisma Świętego?” – tak pisze Olga Wachowiec w swoim artykule.

A Ty co myślisz? A może warto zmierzyć się z tym tematem? Okazją do tego niech będą rekolekcje adwentowe, których tematem jest NADSTAWIĆ DRUGI POLICZEK- dokąd sięga EWANGELIA? W imieniu Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Kieleckiej zapraszamy 15, 16 grudnia na godz. 19.30 oraz 18 grudnia na godz. 14.00 do Kościoła Akademickiego pw. Św. Jana Pawła II przy Wesołej 54 na Rekolekcje dla Młodych, które poprowadzi ks. Marcin Boryń.