Rezerwat Sufraganiec – klasa 3E

W dniu 23 listopada klasa 3E zapoznawała się z walorami przyrodniczymi Rezerwatu Sufraganiec. Przewodnikiem klasy był pracownik Nadleśnictwa Kielce Pani Magdalena Struzikiewicz.

Przez teren rezerwatu przepływa Potok Sufragańczyk, który jest dopływem rzeki Sufraganiec. Topografia terenu, atrakcyjne krajobrazowo zakątki i naturalnie wykształcone zbiorowiska leśne z dorodnym drzewostanem tworzą harmonijną pod względem przyrodniczym i krajobrazowym całość.

Uczniowie poznali zasady ochrony przyrody obszaru położonego przy północnej granicy Kielc. Spacer ścieżką edukacyjną po terenie leśnym w którym dominuje jodła z udziałem dębu, sosny, klonu, jaworu i grabu w wieku do 200 lat zakończona została ogniskiem przygotowanym przez pracowników Nadleśnictwa Kielce.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z wycieczki.

Opiekunowie: Artur Janus i Kamila Warsińska