W bibliotece szkolnej odbyła się lekcja poświęcona Światowemu Dniu Książki i Praw Autorskich. Udział wzięła klasa 2 D.
Uczniowie mogli poznać historię ustanowienia tego dnia.
Święto Książki i Praw Autorskich organizowane jest przez UNESCO od 1995 roku, jednak jego geneza sięga 1926 roku. Pomysł zrodził się w Katalonii, a inicjatorem tego wydarzenia był wydawca Vincente Clavel Andres.
Dzień 23 kwietnia jest symboliczny dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, tradycyjnie poświęcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich.
W tym roku tytuł Światowej Stolicy Książki otrzymał Rabat – stolica Maroka.
Dziękuję wszystkim za udział
Paulina Odomirska
Nauczyciel bibliotekarz




