#Szkoła Pamięta

W poniedziałek, 24.10.2022r. uczniowie klas: 3B, 4Ag, 4Cg i 4G, pod opieką Ewy Jakubowskiej, uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów. Pułk stacjonował w Kielcach w latach 1922- 1939. Żołnierze 2.PALL- u uczestniczyli w walkach o granice II RP oraz w kampanii wrześniowej 1939r.
Uroczystość odbyła się z inicjatywy córki ostatniego adiutanta 2.Pułku porucznika Tadeusza Rojka- pani Danuty Żbikowskiej oraz Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków 2.PALL- u, we współpracy z Delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych Kielce-Bukówka oraz z Wojewódzkim Domem Kultury.
Nasi uczniowie wzięli udział w części artystycznej obchodów- zaprezentowali program poetycko- muzyczny, w oparciu o poezję Wisławy Szymborskiej i pieśni patriotyczne.