Szkolenia techniczne z czołowymi przedstawicielami firm z branży elektroenergetycznej

W dniu 06.04.2022 w Zespole Szkół Elektrycznych ruszył cykl szkoleń technicznych dla naszych uczniów z czołowymi przedstawicielami firm z branży elektroenergetycznej.

Pierwszym prelegentem, który przeprowadził szkolenie a tym samym zainaugurował nasze spotkania, była firma Behr Bircher Cellpack BBC Polska Sp. z o .o.

BBC Cellpack to marka wysoko ceniona zarówno w kraju, jak i za granicą. To jeden z liderów w produkcji i dostawach systemów łączenia kabli dla sieci energetycznych niskiego i średniego napięcia. Producent akcesoriów do kabli, dostawca dla firm energetycznych, przemysłu, hurtowni elektrycznych i instalatorów. Systemy BBC Cellpack znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest połączenie, rozgałęzienie lub zakończenie kabli elektrycznych – w sieciach rozdzielczych w podłożu i w budynkach.

W całodniowym szkoleniu nt.: „Montaż muf i głowic kablowych oraz zastosowanie tradycyjnych i innowacyjnych technologii przy łączeniu kabli NN i SN ” brały udział klasy 3Eg i 3Fg.

Inicjatorem, a zarazem osobą odpowiedzialną za zaproszenie, koordynację i współpracę z firmą BBC Cellpack Polska Sp. z o .o., była Pani Sylwia Pawłowska. Obsługą techniczną spotkania zajmował się Pan Jacek Simlat.

Szkolenie to miało wymiar teoretyczny i praktyczny.

W pierwszej części szkolenia przedstawiciele firmy BBC Cellpack przedstawili prezentację multimedialną nt. „Wprowadzenie teoretyczne do praktycznego montażu instalacji osprzętu kablowego NN i SN, obróbki kabli NN i SN” oraz zaprezentowali szeroką gamę produktów BBC Cellpack. Obszerny asortyment obejmuje innowacyjne produkty z obszarów połączeń kabli i przewodów, tj. mufy i głowice kablowe niskich i średnich napięć w technologii termokurczliwej, żywicznej i żelowej oraz szeroki zakres akcesoriów uzupełniających.

W drugiej części szkolenia nasi uczniowie mogli w sposób praktyczny przełożyć wiedzę zdobytą na zajęciach i fizycznie wykonać, co ważne!- samodzielnie!, montaż muf i głowic kablowych z zastosowaniem technologii termokurczliwej i żywicznej na kablach niskonapięciowych, z zastosowaniem technologii termokurczliwej na kablach z tworzyw sztucznych i z zastosowaniem technologii nasuwanej na kablach z tworzyw sztucznych.

BBC Cellpack idealnie wpisuje się w profil naszej szkoły. Jest przedsiębiorstwem wyróżniającym się wyjątkowym zaangażowaniem w innowacje i odnoszącym wyjątkowe sukcesy na rynku za sprawą swoich produktów. Wiedza, jako kluczowy kapitał zapewniający długotrwałe, bezpieczne zasilanie w energię elektryczną oraz odpowiedni transfer kompetencji – to główne filary całościowej koncepcji szkolenia oferowanego przez Centrum Szkoleniowe BBC Cellpack.