SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY „KATYŃ 1940”

Od 2007 roku, decyzją Sejmu RP, 13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uchwalony, by upamiętnić ponad 20 tysięcy polskich żołnierzy i policjantów, którzy zginęli zamordowani przez NKWD na rozkaz Stalina. Sowieci dokonali zbrodni wiosną 1940r., ale dopiero 50 lat później przyznali się do jej popełnienia. Przez długie lata ZSRR wypierał się tej zbrodni, stosując kłamliwą propagandę i fałszując fakty.

Nauczyciele historii, w ramach szkolnych obchodów Dnia Pamięci o Katyniu, już po raz kolejny, zorganizowali konkurs historyczny pn. „Katyń 1940”. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swą wiedzę na temat agresji sowieckiej na Polskę, polityki stosowanej wobec Polaków na Kresach Wschodnich, w tym zbrodni katyńskiej oraz okoliczności odkrycia masowych grobów w lesie katyńskim i żmudnego dochodzenia prawdy na temat zbrodni.

W tegorocznym konkursie udział wzięło 23 uczniów klas 4. Największą wiedzą wykazali się:

Maciej Ziomek kl. 4A (33pkt)- I miejsce

Wiktor Strojek kl. 4A (32,5pkt)- II miejsce

Łukasz Jamorski kl. 4E (29pkt)- III miejsce

GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!!!