Tradycja Patrona…

W kalendarzu wydarzeń Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach już na stałe zapisał się quiz wiedzy o Patronie naszej placówki, pod nazwą: „RYSZARD KACZOROWSKI – SYLWETKA PATRONA”, skierowany do uczniów klas I.

„Pierwszaki” miały już wystarczająco dużo czasu, aby zapoznać się z Dyrekcją, kadrą pedagogiczną, pracownikami oraz murami naszej szkoły. Nadszedł więc czas, żeby poznali sylwetkę naszego patrona. Dlatego w środę, 11 października, w świetlicy szkolnej ZSE w Kielcach, trzyosobowe zespoły klas I przystąpiły do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu biografii, zasług i odznaczeń oraz związków Ryszarda Kaczorowskiego z Kielcami. Podczas rywalizacji, reprezentanci klas, musieli wykazać się również wiedzą
ze znajomości hymnu naszej szkoły.

Zmagania przewidywały: rozwiązanie krzyżówki, rozpoznanie wydarzeń z fotografii, uzupełnianie brakujących słów hymnu oraz odpowiedzi na wylosowane przez zespoły pytania. Przez 45 minut konkursu uczniowie w bardzo ożywiony sposób pracowali w swoich zespołach, a każda z drużyn mierzyła się nie tylko z wiedzą, ale i z czasem przeznaczonym na poszczególne etapy konkursu. Po sprawdzeniu odpowiedzi i podliczeniu punktów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Poniżej prezentujemy wyniki oraz galerię zdjęć z tego wydarzenia.

I miejsce – klasa 1C (23,5pkt)

II miejsce – klasa 1E (19,5pkt)

III miejsce – klasa 1F (16,5pkt)

IV miejsce – klasa 1J (15pkt)

V miejsce – klasa 1D (11pkt)

VI miejsce – klasa 1G (10,5pkt)

VII miejsce – klasa 1A i 1I (8pkt)

VIII miejsce – klasa 1B i 1H (5pkt)

Oficjalnie wyniki quizu zostały ogłoszone w piątek 13 października 2023 r., podczas Święta Szkoły. Było o co walczyć. Nagrodami w konkursie były Kartki – „NIEPYTAJKI” dla trzech klas, których reprezentanci uzyskali najwyższą ilość punktów, a dla uczestników – dodatkowe oceny z aktywności.

Była jednak jedna nagroda, która może i zeszła na dalszy plan, ale jest za to najważniejsza. To wiedza. Jak powiedział Francis Bacon: Wiedza to potęga. Jak pisała Donna Ford: Wiedza to klucz do życia. Nikt nie wie
kiedy ona może się nam przydać, ale co najważniejsze nigdy nie zginie i nikt nam jej nie zabierze.

Gratulacje dla zwycięzców, ale i dla wszystkich, którzy wzięli udział w całym przedsięwzięciu.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele historii: Teodozja Dymek, Ewa Jakubowska, Katarzyna Ciszewska, Tomasz Majkowski, Robert Majchrzyk.