Uroczysta akademia 13.10.2022

Dnia 13 października 2022 roku odbyła się uroczysta akademia, podczas której mieliśmy, aż cztery okazje do świętowania.
Rozpoczęliśmy od uroczystego ślubowania uczniów klas pierwszych. Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego przez p. Macieja Makułę przedstawiciele uczniów klas pierwszych zostali pasowani na uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach przez Pana dyrektora Władysława Zauchę.

Już po raz jedenasty obchodziliśmy Święto Szkoły. Wspólnie obejrzeliśmy występ przybliżający nam postać naszego patrona – Ryszarda Kaczorowskiego, który przygotowała p. Teodozja Dymek.

Nie sposób pominąć obchodów Dnia Edukacji Narodowej, popularnie zwanego Dniem Nauczyciela. Wszyscy zebrani mieli okazje usłyszeć piosenkę przygotowaną przez uczniów klasy 2B i 2F, która stanowiła zwieńczenie apelu przygotowanego przez p. Martynę Wawer i p. Sylwię Pawłowską. W trakcie całego apelu pojawiały się kolejne odsłony Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które przygotowała Pani dyrektor Małgorzata Paprocka-Woć.
W wydarzeniu wzięli udział: Pani minister Anna Krupka, Pani wicemarszałek Renata Janik, przedstawiciele firm współpracujących, dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, przedstawicielka Rady Rodziców i reprezentanci klas.
Za koordynację wydarzenia odpowiadały p. Martyna Wawer i Sylwia Pawłowska.