Warsztaty biblioteczne – klasa 1G

W dniu 15.12.2023 klasa 1G pod opieką pani Izabeli Cedro i pani Pauliny Odomirskiej uczestniczyła w warsztatach bibliotecznych w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach.

Warsztaty miały na celu przybliżyć uczniom funkcjonowanie biblioteki. Tematem przewodnim była szeroko rozumiana promocja czytelnictwa – rola książki w życiu każdego człowieka. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, że czytanie książek ma ogromny wpływ na pobudzenie wyobraźni, wzbogacenie słownictwa, dostarczanie wzorów osobowych. Książki dostarczają bogactwa przeżyć wewnętrznych, kształtują charaktery i dają możliwość poznawania otaczającej rzeczywistości.

Ponadto uczniowie mogli się dowiedzieć, jakie dokumenty są gromadzone w bibliotece, poznali zasady wypożyczania książek, zbiorów audiowizualnych , oraz że biblioteka jest również miejscem pracy ucznia szkoły ponadpodstawowej w przygotowaniu się do olimpiad przedmiotowych i do matury.

Dla uczniów była to pierwsza wizyta w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej, ale na pewno nie ostatnia. Warsztaty przebiegały w serdecznej i pełnej miłych wrażeń atmosferze.