Wiosenny turniej „PAŃSTWA- MIASTA” 2022

W dniach 28- 29 marca, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbył się szkolny turniej „Państwa- Miasta”, z udziałem reprezentacji 20 klas.
Turniej przebiegał w 3 etapach- pierwszego dnia rywalizowały wszystkie zespoły podzielone na 4 grupy. Do etapu drugiego zakwalifikowało się 8 drużyn (po dwie najlepsze z każdej grupy). W drugim dniu turnieju rozegrał się półfinał, a następnie finał z udziałem czterech najlepszych zespołów z klas: 3D (2 zespoły), 3Eg i 3Gg.
Na poszczególnych etapach, oprócz tradycyjnych kategorii, pojawiały się „kategorie- niespodzianki”, np. waluty świata, stany w USA, pierwiastki chemiczne, gatunki muzyki czy rasy psów….
Dla uczestników nie stanowiło to jednak większego problemu 😉

OSTATECZNE WYNIKI TURNIEJU:

I miejsce- klasa 3Gg- zespół w składzie: Hubert Głuch, Patryk Sołtysik i Paweł Wróblewski
II miejsce- klasa 3D”- zespół w składzie: Bartłomiej Błaszczyk, Patryk Malicki i Wiktor Mróz
III miejsce- klasa 3Eg- zespół w składzie: Szymon Grajek, Wiktor Krause i Dawid Kwiecień.

GRATULACJE DLA FINALISTÓW!!!

Turniej prowadzili przedstawiciele SU- Patrycja Stępień z kl. 2C oraz Karol Jończyk z kl. 3G, przy wsparciu uczniów z kl. 2D, 3G i 3Cg.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ!!!

SU 🙂