Wizyta zawodoznawcza i edukacyjna

„Nauka skarbem drogim, Tak bogatym jak ubogim I bogactwa często giną Lecz nauki nie przeminą”. Źródło: Księgi Wtóre. Pieśń IX Jan Kochanowski

We wtorek 19.10 gościliśmy w ZSE dwie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Brynicy. Młodzież przyjechała w ramach projektu Kuratora Oświaty dotyczącego promocji szkolnictwa  technicznego i branżowego. Poza tym dzięki takim wizytom  możemy promować  naszą placówkę i zachęcić do wybrania dalszej edukacji właśnie w ELEKTRYKU. Młodzież w małych, kilkuosobowych  grupach była oprowadzana przez naszych uczniów z klas 3c i 3b po pracowniach zawodowych, ogólnokształcących, bibliotece, gabinecie medycznym. Trafili prawie w każdy zakamarek naszej szkoły. Wszędzie spotkali się z ogromną życzliwością naszych nauczycieli.

Po zakończonym „ ekspresie zwiedzania ”na  holu odbył się pożegnalny Quiz o ELEKTRYKU. Goście odpowiedzieli m.in. na pytania:

Ile pięter jest w ZSE?

Kto jest Patronem naszej Szkoły?

W jakich zawodach kształci nasza placówka ?

I czy wrócą do nas jako kandydaci do Szkoły? I jak myślicie jaka była odpowiedź? …

Za pomoc dziękuję uczniom klasy IV – B.Kiniorskiemu i P. Moćko, którzy z ogromnym zaangażowaniem byli przewodnikami po naszej Szkole dla nauczycieli z Brynicy.