Wycieczka do Warszawy

W dniu 16 kwietnia uczniowie z klas 1C, 2E, 2H i 2J uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której głównym celem było złożenie kwiatów na grobie Patrona Szkoły Ryszarda Kaczorowskiego. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Świątynię Opatrzności Bożej, w tym Panteon Wielkich Polaków i  Mauzoleum Prezydentów II RP. Kolejnym punktem programu było Narodowe Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki – tu uczniowie obejrzeli eksponaty z różnych dziedzin nauki i techniki. W bardzo ciekawy sposób przedstawiono historię środków transportu, od koła i łubianki począwszy poprzez pierwsze rowery, samochody i samoloty aż po rakiety i statki kosmiczne.

Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziły pierwsze komputery i tablety.

Następnie uczestnicy wycieczki przeszli spacerem na Stare Miasto zwiedzając po drodze Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki. 

Finałem wycieczki był Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta.

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Kielc.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali: Teodozja Dymek, Ewa Jakubowska oraz Dariusz Borowiec i Tomasz Majkowski.